eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Lista życzeń przewodniczącego. O takie inwestycje na przyszły rok zabiega Wojciech Zarzycki

REKLAMA
zdjecie 3946
REKLAMA
Posłuchaj

Do władz miasta trafiły propozycje inwestycyjne przewodniczącego rady miasta Wojciecha Zarzyckiego. Radny Naszej Ostrołęki wskazuje na szereg potrzebnych remontów.

Przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki zwrócił się do prezydenta Pawła Niewiadomskiego z prośbą o zabezpieczenie środków w budżecie miasta na 2026 rok z przeznaczeniem na budowę chodników przy ulicach Wołodyjowskiego i Okrzei. Sam przyznał, że o budowę chodników zabiega od dłuższego czasu, gdyż są one w złym stanie technicznym.

W innej interpelacji radny prosi też o zabezpieczenie środków na przebudowę ulicy Sobieskiego, z wyniesionym skrzyżowaniem ulic Sobieskiego i Łęczysk. 

- Nawierzchnia ulicy jest w fatalnym stanie. Przebudowa ulicy poprawi estetykę i wpłynie na bezpieczeństwo ruchu - napisał.

Przewodniczący rady chce również, by przebudowana była ulica Spokojna, gdzie jedna część została zniszczona podczas prac związanych z kapitalnym remontem "Korczakówki", a druga część to żwirówka. 

- O budowę tej ulicy wielokrotnie zwracali się do mnie mieszkańcy osiedla - zauważył.

Przypomnijmy, że Wojciech Zarzycki apelował też o budowę nowej sali gimnastycznej przy SP 6, jak również przebudowę ulicy Sienkiewicza. Czy jego inwestycyjne propozycje na 2026 rok będą spełnione? Czekamy na odpowiedź prezydenta.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 3946
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27 dk28 dk29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×