zdjecie 2866
zdjecie 2866
2021-11-03T09:50:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Listopad w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce i Stowarzyszenie Przyjaciół Bibliotek i Książki zapraszają w listopadzie  2021 r. Zobacz co ciekawego przygotowano na najbliższe tygodnie.

4.11 (czwartek), godz. 14.00 Spotkanie jubileuszowe i koncert muzyczno-wokalny Mateusza Cwalińskiego
MBP, ul. Głowackiego 42

9.11 (wtorek) godz. 18.00 Spotkanie z ANNĄ ROMEJKO
Z zawodu pedagog, polonistka, oligofrenopedagog i muzealnik. Ostrołęczanka. Prywatnie - od ponad dwóch lat na Facebooku publikuje posty jako Babka jakich wiele. Na co dzień matka dwóch wspaniałych synów, posiadaczka cudnego kota i nieuleczalna marzycielka, która w każdej życiowej sytuacji stara się odnaleźć happy end. Autorka dwóch książek Zawsze jest jakiś happy end i Bajki (nie)bajki z lichem w tle.  Niezmiennie wierzy, że to życie ma dla nas jeszcze jakiś lepszy scenariusz.
MBP, ul. Głowackiego 42

18.11 (czwartek), godz. 18.00Spotkanie autorskie z ROBERTEM  GÓRSKIM i MONIKĄ SOBIEŃ-GÓRSKĄ oraz prezentacja książki Jak zostałem Prezesem. Spotkanie prowadzi Marcin Michrowski
ROBERT GÓRSKI: polski artysta kabaretowy, komik, satyryk, lider i autor większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju, scenarzysta i odtwórca głównej roli w serialu Ucho Prezesa.
MONIKA SOBIEŃ-GÓRSKA: dziennikarka, scenarzystka, twórczyni magazynu internetowego WeMen, w którym publikuje wywiady ze znanymi mężczyznami. Ukończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim, a także scenopisarstwo w Mistrzowskiej Szkole Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jest autorką książek „Jak zostałem Prezesem” oraz „Wybrałem życie”. Książka „Jak zostałem prezesem” to forma wywiadu z Robertem Górskim.
MBP, ul. Głowackiego 42

22.11 (poniedziałek), godz. 18.00 – “KRÓLEM SWEGO ŻYCIA BĄDŹ” - recital DANUTY BŁAŻEJCZYK
W programie usłyszeć będzie można wiele piosenek, które specjalnie dla Danuty Błażejczyk napisali najwybitniejsi kompozytorzy i autorzy tekstów- wśród nich: Włodzimierz Korcz, Marek Stefankiewicz, Seweryn Krajewski, Jacek Mikuła , Mieczysław Jurecki, Wojciech Młynarski, Andrzej Jerzy Masłowski, Jonasz Kofta, Ernest Bryll. Królem swego życia bądź, to nie tylko piosenki, to także spotkanie z Danutą Błażejczyk człowiekiem  pogodnym i pełnym optymizmu, którym potrafi „zarażać” innych.
Danuta Błażejczyk debiutowała w 1985 r. w Opolu piosenką „Taki cud i miód”. W 2015 roku obchodziła jubileusz XXX -lecia pracy artystycznej. Danuta Błażejczyk jest laureatką wielu festiwali krajowych i zagranicznych. Śpiewa muzykę rozrywkową i jazzową. Nagrała wiele płyt z muzyką  polską i standardami światowymi. Z wielkim powodzeniem występowała także na scenie teatralnej w przedstawieniach ”Złe zachowanie”, „Fame”, „Nunsense” i „Moniuszkowo”, “Tajemnica Tomka Sawyera”, a także w serialu „Lokatorzy”. Jest założycielką i Prezesem FUNDACJI APETYT na KULTURE. Fundacja ta opiekuje się uzdolnioną artystycznie młodzieżą oraz realizuje wyjątkowe i ambitne wydarzenia artystyczne.
W 2011r. z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Danuta Błażejczyk otrzymała Srebrny Medal Gloria Artis-Zasłużony dla Kultury Narodowej. Spotkanie z artystą poprowadzi Marcin Michrowski.
MBP, ul. Głowackiego 42

26.11 (piątek), godz. 18.15 65. Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Klub przy Studziennej, Biblioteka, ul. Gomulickiego 13

30.11 (wtorek), godz. 17.00 O Cyprianie Norwidzie jako artyście. Opowieść multimedialna Roksany Gawrońskiej z Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie
Podczas Spotkania zaprezentowana zostanie postać Cypriana Norwida jako artysty, malarza, rysownika, rzeźbiarza. Prelekcja wzbogacona zostanie prezentacją multimedialną dzieł plastycznych Norwida ze zbiorów Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie
MBP, ul. Głowackiego 42

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×