zdjecie 9942
zdjecie 9942
zdjecie 9942
zdjecie 9942
2014-12-10T15:18:47+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Łomża: Mariusz Chrzanowski złożył ślubowanie i objął stanowisko Prezydenta Łomży

REKLAMA
Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, fot. lomza.plPrezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, fot. lomza.pl
REKLAMA

Z rąk ustępującego prezydenta Mieczysława Czerniawskiego odebrał insygnia władzy prezydenckiej. Mieczysław Czerniawski pogratulował również swojemu następcy i życzył owocnych czterech lat. Gratulacje nowemu prezydentowi złożyli także posłowie na Sejm Krzysztof Jurgiel, Lech Kołakowski i Dariusz Piątkowski. W imieniu klubu radnych Platformy Obywatelskiej gratulacje nowemu prezydentowi i podziękowania za współpracę ustępującemu włodarzowi Łomży złożył Maciej Borysewicz.

Przekazując insygnia władzy prezydenckiej Mieczysław Czerniawski życzył nowemu prezydentowi, aby nadchodzące cztery lata były jak najbardziej pomyślne dla Łomży. – Życzę aby Łomża nadal rozwijała się, aby służył Pan wszystkim mieszkańcom, bez względu na opcje polityczne czy przekonania. Bo taka jest rola prezydenta. Wierzę, że Pana młody wiek nada również większej dynamiki zmianom, na jakie zawsze każde miasto, a Łomża szczególnie, czeka i zasługuje – mówił ustępujący prezydent Mieczysław Czerniawski, który w swoim krótkim wystąpieniu podziękował również mieszkańcom Łomży oraz  radnym poprzedniej i obecnej kadencji, za cztery lata wypełniania funkcji prezydenta. Na koniec prezydentowi Mariuszowi Chrzanowskiemu przekazał dobrą radę - Niech Pan będzie zawsze uśmiechnięty i życzliwy dla współpracowników i interesantów.

Nowozaprzysiężony prezydent Mariusz Chrzanowski powiedział, że funkcję prezydenta traktuje nie jako pracę, ale służbę wobec drugiego człowieka. Przyznał, że wygrane wybory są tylko początkiem drogi, która jest jeszcze przed nim. - Nieraz będzie ona wyboista, pełna znaków zapytania. Jednakże jeżeli mamy kierować się dobrem nadrzędnym, którym jest człowiek i jego potrzeby, to pokonamy wiele trudności – mówił Mariusz Chrzanowski.  Nowy prezydent zaapelował do radnych o działania wspierające dobro wspólne, a nie interesy partykularne. - Zależy mi na współpracy z każdym radnym, niezależnie od przynależności partyjnej i środowiska, które reprezentujecie - mówił.  Podkreślił także, iż chce być prezydentem blisko ludzkich spraw, prezydentem wszystkich mieszkańców Łomży. W swoim wystąpieniu odniósł się również do swojego programu wyborczego. - Tak duże poparcie mojej osoby, utrzymuje mnie w przekonaniu, że te zmiany, jakie zawarłem w programie wyborczym, są akceptowane przez mieszkańców i czekają na ich wdrożenie w życie. Poszczególne elementy programu wyborczego będą realizowane w przeciągu czterech lat – mówił Mariusz Chrzanowski zaznaczając, że w najbliższych miesiącach zamierza skupić się na opracowaniu, wspólnie z Radą Miejską i przedsiębiorcami nowego programu gospodarczego dla naszego miasta. Zapowiedział, że w najbliższym czasie powoła trzy społeczne rady: seniorów, ds. osób z niepełnosprawnością oraz Młodzieżową Radę Miasta. Podkreślił, że będzie kontynuował rozpoczęte już inwestycje oraz zamierza zabiegać o jak największą partycypację środków zewnętrznych. - O wartości człowieka świadczą czyny, nie słowa. Dlatego z dniem dzisiejszym zaczynamy zmieniać słowa w realne działania dla dobra mieszkańców Łomży – powiedział Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Mariusz Chrzanowski w wyborach samorządowych startował z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. W pierwszej turze wyborów prezydenckich zagłosowało na niego 7529 mieszkańców naszego miasta. W drugiej turze, w której zmierzył się z urzędującym prezydentem Mieczysławem Czerniawskim, uzyskał poparcie 11367 osób.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×