zdjecie 5160
zdjecie 5160
2021-02-01T19:43:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Łomża na 3. miejscu w konkursie „Świeć się z Energą"

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Sprzęt AGD o wartości 10 000 zł trafi do Łomży, która w 12. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą" zwyciężyła na Podlasiu i ostatecznie zajęła wysokie 3. miejsce w ogólnopolskim finale. Nowoczesne urządzenia zostaną przekazane do miasta dzięki zaangażowaniu mieszkańców i sympatyków. W finale Łomża rywalizowała o głosy z 15 innymi miastami, były to m.in. Rzeszów i Toruń. Największą liczbę głosów zgromadził Chełm, tym samym wygrywając plebiscyt i zdobywając tytuł „Świetlnej stolicy Polski".

„Świeć się z Energą" to ogólnopolski doroczny plebiscyt, w którym wybierane są miejscowości o najpiękniejszych iluminacjach świątecznych. Kluczem do zwycięstwa w popularnym konkursie Energi są nie tylko okazałe iluminacje, ale przede wszystkim zaangażowanie mieszkańców i sympatyków do głosowania na swoje ulubione miasto. Żeby wygrać, trzeba zdobyć jak najwięcej głosów internautów. Dlatego o ostatecznym sukcesie decyduje determinacja w ciągłym śledzeniu wyników rywalizacji oraz regularność w systematycznym oddawaniu głosów.

 

zdjecie

                                                                                             Łomża - 3. miejsce w 12. edycji Świeć się z Energą

 

W konkursie jest o co walczyć, ponieważ wszyscy laureaci otrzymują nagrody – to wsparcie dla osób potrzebujących. Dzięki „Świeć się z Energą" rokrocznie do placówek pomocowych oraz rodzin indywidualnych znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej trafia kilkadziesiąt sztuk AGD, takich jak pralki i lodówki. W ramach realizowanej już od 12. lat akcji Energa z Grupy ORLEN udzieliła charytatywnego wsparcia o łącznej wartości 1 mln 200 tys. zł.

– Akcja Energi łączy zdrową rywalizację z chęcią niesienia pomocy bliźnim. Każdego roku energooszczędne AGD trafiają do wielu instytucji i rodzin z całej Polski – mówi Justyna Kruszewska, dyrektor Departamentu Marketingu Energi SA. – Cieszymy się, że dzięki współpracy ze społecznościami lokalnymi możemy przekazywać wsparcie tam, gdzie jest ono najbardziej potrzebne. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy, a było ich aż 142 tysiące. Każdy z nich był przejawem dobra i troski o drugiego człowieka. Gratulujemy oczywiście miastu Chełm zwycięstwa i zdobycia tytułu Świetlnej Stolicy Polski.

zdjecie

                                                                                                 Szczytno - 2. miejsce w 12. edycji Świeć się z Energą

 

W tym wyjątkowym roku dodatkowo spółka Energa Oświetlenie udostępniła jako nagrody specjalne lampy UV-C przeznaczone do dezynfekcji pomieszczeń. Lampy niszczą strukturę bakterii, drobnoustrojów, pleśni i – co najważniejsze, wirusów.

 

Miasta z całej Polski walczyły o tytuł

Zwycięzcą 12. edycji „Świeć się z Energą" został Chełm, który zdołał zgromadzić 8 671 głosów (2 358 w 1. rundzie i 6 313 w finale) zdobywając tym samym tytuł Świetlnej Stolicy Polski oraz pokaźny zestaw AGD o wartości 50 tys. zł. Organizatorzy nagrodzą również wszystkich pozostałych finalistów – każdy z nich otrzyma urządzenia o wartości 10 tys. zł.

– Przede wszystkim dziękuję wszystkim, którzy głosowali na Miasto Chełm. To dla nas ogromny sukces, ponieważ zwyciężyliśmy w tak  prestiżowym konkursie jako debiutanci! To dopiero początek, zamierzamy rozbudowywać iluminacje, a tak pozytywny odbiór i wygrana w plebiscycie są dla nas dodatkową motywacją – mówi Jakub Banaszek, prezydent Chełma. – Cieszymy się, że do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta trafią wartościowe nagrody. Tym bardziej, że w tym roku Energa ufundowała także sprzęt do dezynfekcji pomieszczeń w formie lamp UV, które pozwolą wzmocnić ochronę chełmian przed ryzykiem zakażenia koronawirusem – dodaje.

 

zdjecie

Chełm - Świetlna Stolica Polski 12. edycji Świeć się z Energą

 

W pierwszym, regionalnym etapie plebiscytu, wzięło udział aż 188 miejscowości, z czego najwięcej, bo aż 21, startowało ze Śląska. Następnie 16 mistrzów wojewódzkich od 14 do 25 stycznia walczyło w ogólnopolskim finale. Łącznie w trakcie całego konkursu internauci oddali prawie 142 tys. głosów! Zwyciężył Chełm a kolejne miejsca zajęły Szczytno i Łomża.

Ostateczna klasyfikacja Plebiscytu Miast:

Chełm (lubelskie)

Szczytno (warmińsko-mazurskie)

Łomża (podlaskie)

Brzesko (małopolskie)

Września (wielkopolskie)

Czeladź (śląskie)

Węgliniec (dolnośląskie)

Czersk (pomorskie)

Opole (opolskie)

Starachowice (świętokrzyskie)

Radom (mazowieckie)

Koszalin (zachodniopomorskie)

Rzeszów (podkarpackie)

Toruń (kujawsko-pomorskie)

Wschowa (lubuskie)

Aleksandrów Łódzki (łódzkie)

REKLAMA
zdjecie 5160
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×