zdjecie 1233
zdjecie 1233
zdjecie 1233
2017-01-20T21:47:35+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Łomża pokonała Białystok

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Łomża pokonała stolicę regionu i inne miasta w województwie podlaskim, w VIII edycji ogólnopolskiego plebiscytu „Świeć się z Energą". Zwycięstwo to dla miasta nagrody dobroczynne – energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10.000 zł oraz awans do II etapu zabawy. Spośród 16 miejscowości wyłoniony w finale laureat, otrzyma nagrody od Grupy Energa o łącznej wartości 50.000 zł. Czy Łomża pokona m. in. Częstochowę i Radom, i zdobędzie tytuł „Świetlnej stolicy Polski"? Głosy w ogólnopolskim etapie plebiscytu "Świeć się z Energą" można oddawać codziennie na SwiecSie.pl i przez SMS-y do 31 stycznia br.

„Świeć się z Energą" to odbywająca się już od 8 lat ogólnopolska zimowa zabawa organizowana przez Grupę Energa, w której wybierane są najpiękniej oświetlone miasta w Polsce. Te, które zdobędą najwięcej głosów mieszkańców i sympatyków, zdobywają nagrody z przeznaczaniem na cele dobroczynne. Plebiscyt podzielony jest na dwa etapy, a od 19 do 31 stycznia trwa finałowe głosowanie

Z ponad 100 miast z całej Polski, biorących udział w plebiscycie „Świeć się z Energą" wyłoniono 16 miast reprezentujących każde z województw, które powalczą o tytuł „Świetlnej stolicy Polski" oraz kolejne nagrody dobroczynne od Grupy Energa, których łączna pula to aż 50.000 zł. Na kandydatów oddano łącznie ponad 50 tys. głosów wybierając najpiękniej rozświetlone miasta w regionie, a tym samym – 16 finalistów. Każda ze zwycięskich miejscowości zdobyła nagrody o wartości 10 000 zł i zakwalifikowała się do II etapu.

To jednak nie koniec zimowej rywalizacji. 16 miast współzawodniczących w finale, ma szansę zdobyć dodatkowo nowoczesny sprzęt AGD (m.in. lodówki, zmywarki i kuchenki marki Electrolux) o wartości 40 000 zł i możliwość pomocy kolejnym potrzebującym ze swojego miasta. Głosowanie w ostatecznej rozgrywce etapu ogólnopolskiego trwa do 31 stycznia. W finałowej rozgrywce wszystkie 16 miast biorących w niej udział, będzie zabiegać o głosy Internautów z całej Polski, a jest o co walczyć!

Do tegorocznego finału plebiscytu miast „Świeć się z Energą" awansowały: Legnica, Inowrocław, Zamość, Gorzów Wielkopolski, Rzgów, Bobowa, Radom, Nysa, Stalowa Wola, Łomża, Wejherowo, Częstochowa, Starachowice, Braniewo, Kalisz, Połczyn-Zdrój.

Łomża zwycięża w regionie

Mobilizacja mieszkańców i sympatyków Łomży zapewniła miastu awans do finału ogólnopolskiego akcji „Świeć się z Energą". W zabawie na etapie regionalnym Łomża pokonała m.in. Bielsk Podlaski, Brańsk oraz stolicę regionu – Białystok, a dzięki oddanym głosom zdobyła nie tylko awans do finałowej rozgrywki, ale również nagrody charytatywne dla miasta o wartości 10.000 zł. W finale powalczy o więcej, bo o dodatkowe nagrody o wartości 40.000 zł! Głosowanie trwa od 19 do 31 stycznia.

- Ogromnie się cieszę, że w 8. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą" Łomża okazała się najpiękniej oświetlonym miastem w województwie podlaskim. Tego typu inicjatywy, są niezwykle potrzebne, ponieważ nie tylko jednoczą społeczności lokalne, ale uczą altruistycznych postaw. Myślę, że dobroczynność jest dodatkowym elementem motywującym każdego do oddania głosu w plebiscycie. Jest mi niezmiernie miło, że mieszkańcy docenili nasze iluminacje i jestem dumny z tego, że aktywnie włączyli się w głosowanie – mówi Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Jak zagłosować na miasto?

To, czy Łomża - reprezentant Podlasia ma szansę na wygraną w II etapie rywalizacji i pomoc potrzebującym mieszkańcom z placówek społecznych, zależy od głosowania mieszkańców i sympatyków miasta z całej Polski. Głosować na Łomżę można codziennie bez ograniczeń przez stronę internetową SwiecSie.pl, w zakładce „Plebiscyt Świetlna stolica Polski", poprzez aplikację „Plebiscyt miast" oraz poprzez SMS-y, wysyłając wiadomość o treści MIASTO192 na nr 71750 (koszt sms to 1,23 zł z VAT).

W obiektywie

Oprócz finałowej rywalizacji miast trwa również głosowanie w II etapie równolegle rozgrywanego indywidualnego konkursu fotograficznego  „Świeć się z Energą".  Od połowy grudnia amatorzy fotografii zgłaszali do konkursu rozświetlone zdjęcia zrobione aparatem lub smartphonem. Do konkursu zgłoszono łącznie ponad 1800 zdjęć. W I etapie oddano prawie 45 tys. głosów. Te zdjęcia, które zdobyły najwięcej głosów Internautów oraz zostały docenione przez jury, zostały nagrodzone i przeszły do finału zabawy. Finałowa rozgrywka wśród autorów zdjęć przyniesie kolejne emocje – oprócz profesjonalnych aparatów, iPadów i 12 bonów do sklep.energa.pl po 500 zł każdy. Prace konkursowe będzie oceniać zarówno publiczność jak i jury. Nagroda Grand Prix – warsztaty fotograficzne z przewodniczącą jury Lidią Popiel,  powędruje do autora najpiękniejszego zdjęcia spośród wszystkich nadesłanych do konkursu. Na fotografie głosować można na stronie SwiecSie.pl w zakładce „Konkurs fotograficzny Świeć się" do 31 stycznia. Konkurs fotograficzny to także zabawa w mediach społecznościowych – biorą w niej udział wszystkie zdjęcia oznaczone #SWIECSIE do 31 stycznia.

Oprócz głosowania na najładniej oświetlone miasta oraz konkursowe fotografie, swoje głosy można oddać do 31 stycznia, również na ulubione miejsce zakupowe, w plebiscycie „Jaśnie galeria".

Harmonogram „Świeć się"

II etap: Głosowanie na finałowe miasta i zdjęcia w konkursie fotograficznym trwa od 19 do 31 stycznia, na galerie handlowe od 24 do 31 stycznia.
Oficjalne ogłoszenie wyników: 10 lutego 2017 r.
Organizatorami „Świeć się z Energą" są Energa SA i Grupa Wirtualna Polska. Patronem medialnym jest Jedynka Polskie Radio. Partnerami są: Energa Oświetlenie, Olympus Polska, Electrolux i oficjalny sklep internetowy akcji sklep.energa.pl. Partnerem plebiscytu „Jaśnie Galeria" jest Polska Rada Centrów Handlowych.


***

Pomysłodawcą i głównym sponsorem akcji "Świeć Się" jest Grupa Energa - jedna z czterech największych krajowych grup energetycznych. Podstawowa działalność Grupy Energa obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną, cieplną i gazem ziemnym. Energa jest jednym z trzech największych dostawców energii elektrycznej w Polsce. Zasila w prąd ponad 2,9 mln klientów indywidualnych i biznesowych.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×