eOstroleka.pl
Region,

Łomża: Śmiertelne potrącenie. Nie żyje 55-latek

REKLAMA
zdjecie 3056
zdjecie 3056
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 3056
zdjecie 3056
55-letni mężczyzna zginął pod kołami seata. Pieszy najprawdopodobniej wtargnął na jezdnie wprost pod nadjeżdżającą osobówkę. Niestety na skutek odniesionych obrażeń 55-latek zginął na miejscu. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia ustalają teraz łomżyńscy policjanci.

Wczoraj około godziny 18.30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży otrzymał informację o wypadku drogowym na ulicy Nowogrodzkiej. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że prawdopodobnie bezpośrednio przed maskę seata kierowanego przez 20-latka wtargnął z nieoświetlonego pobocza na jezdnię 55-letni pieszy. Kierujący nie miał szans na ominięcie mężczyzny i potrącił go. W wyniku odniesionych obrażeń 55-latek zginął na miejscu. Teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia ustalają policjanci z Łomży.

Pieszy jest  niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Dlatego tak samo jak kierowca, musi być skoncentrowany i dla własnego bezpieczeństwa stosować zasadę ograniczonego zaufania, tzn. zdawać sobie sprawę, że prowadzący auto może go nie zauważyć. Bezpieczeństwo pieszych w dużej mierze zależy od nich samych. Kierujący zaś muszą przede wszystkim mieć świadomość, że pieszy w konfrontacji z samochodem ma małe szanse przeżycia. Dużym ryzykiem odniesienia poważnych obrażeń nacechowane są te wszystkie sytuacje, w których piesi przebiegają przez jezdnię. Wielokrotnie osoby te na skutek zdarzenia doznają ciężkich obrażeń, a w niektórych przypadkach giną na miejscu. Nieprzestrzeganie lub lekceważenie przepisów ruchu drogowego zarówno przez pieszych, jak i kierowców oraz brak prawidłowych zachowań wobec siebie – to przyczyny wypadków z udziałem pieszych.
Źródło: podlaska.policja.gov.pl
Kalendarz imprez
listopad 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31  1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19  20 dk21  22  23
dk24  25 dk26  27  28  29  30
×