2014-07-07T12:07:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Łomża: Uwaga kierowcy! Organizacja ruchu na czas remontu ul. Wojska Polskiego i Pl. Kościuszki

REKLAMA
zdjecie 9902
REKLAMA

Łomża: Rozpoczęła się przebudowa drogi krajowej nr 61/63 w Łomży w ciągu ulicy Wojska Polskiego i ronda T. Kościuszki.

Prowadzony remont będzie wiązał się z dużymi utrudnieniami w ruchu, jednak wykonawca zadeklarował, że dołoży wszelkich starań, aby prowadzone roboty wiązały się z jak najmniejszymi utrudnieniami dla mieszkańców Łomży.
Pierwsze prace drogowcy z firmy BIK Projekt będą wykonywali na wewnętrznej jezdni ronda. Cały ruch w tym czasie zostanie skierowany na jego zewnętrzny pas. Po wykonaniu tych robót ruch zostanie przeniesiony na wewnętrzną jezdnię, zaś remont będzie prowadzony na zewnętrznym pasie. W obu przypadkach wjazdy i zjazdy ze wszystkich dróg dojazdowych zostaną zachowane. Jedynie na czas rozkładania mas bitumicznych, najpierw na 2 dni zamknięte zostaną wloty na rondo z Alei Legionów (proponowany objazd ulicami Polową i Wojska Polskiego), ul. Długiej i Rządowej (zachowana zostanie możliwość skrętu w ul. Zjazd), zaś cały ruch będzie odbywał się dwukierunkowo po części ronda od strony ul. Pięknej. Następnie, również na okres 2 dni, zamknięty zostanie wlot na rondo z ulicy Pięknej, zaś cały ruch zostanie przeniesiony na odcinek ronda od strony starego miasta.

Prawdopodobnie w ostatnim tygodniu lipca, już po zakończeniu wszystkich prac na rondzie Kościuszki, rozpocznie się remont 600-metrowego odcinka ul. Wojska Polskiego. Zostanie on podzielony na maksymalnie 200-metrowe fragmenty, gdzie prace będą prowadzone na jednej jezdni, zaś ruch wahadłowo będzie odbywał się po drugim pasie i będzie sterowany ręcznie lub za pomocą sygnalizacji świetlnej. Tutaj prace potrwają do końca sierpnia.

Przypomnijmy, że Prezydent Łomży wystąpił do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o zgodę na wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu na czas remontu ulicy Wojska Polskiego i ronda T. Kościuszki i wyznaczenie objazdów po drogach zewnętrznych poza granicami miasta. GDDKiA odmówiła jednak wyznaczenia tego typu objazdów wskazując na roboty drogowe prowadzone w Białymstoku i okolicach.

Inwestycja będzie polegała m.in. na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni bitumicznej, wymianie pełnej podbudowy, wykonaniu nowych nawierzchni jezdni z mieszanek mineralno-bitumicznych, przebudowie chodników i zjazdów oraz regulacji wraz z naprawą studzienek kanalizacyjnych. Jej koszt wynosi ponad 1,3 mln zł. Za wynikłe z tytułu prac utrudnienia serdecznie przepraszamy oraz prosimy kierowców i cierpliwość i wyrozumiałość.

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×