zdjecie 1675
zdjecie 1675
2013-03-29T18:28:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Łomża: Zatrzymano podejrzanych o napad na jubilera [ZDJĘCIA, WIDEO]

REKLAMA
Fot. KMP w Łomży
REKLAMA

Wczoraj w Łomży (woj. podlaskie), w okolicach południa dwóch nieznanych sprawców napadło na jeden ze sklepów jubilerskich znajdujących się kilkanaście metrów od tamtejszego Urzędu Miasta. Dziś zatrzymano dwóch podejrzanych o napad mężczyzn.

- Około godziny 11:30 otrzymaliśmy zgłoszenie o napadzie na jeden ze sklepów jubilerskich przy ulicy Stary Rynek w Łomży. Dwóch zamaskowanych, ubranych na czarno mężczyzn obezwładniło ekspedientkę gazem i ukradli znajdujące się w sklepie m.in. złote obrączki – powiedział podinsp. Krzysztof Pilcicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Napastnicy z łupem zbiegli z miejsca zdarzenia. Powiadomieni o tym łomżyńscy policjanci natychmiast rozpoczęli policyjną obławę. Szybkie ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że zrabowane przez sprawców obrączki to atrapy jedynie przypominające wyroby ze szlachetnego kruszcu a jednym ze sprawców najprawdopodobniej jest 33-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego.

Właśnie tego dnia – jak ustalono - wyszedł on na przepustkę z zakładu karnego. Informacje w sprawie błyskawicznie przekazane zostały także do wszystkich patroli i jednostek Policji w całym województwie. Już kilka godzin po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna został zatrzymany w sokólskiej komendzie Policji. Tam bowiem jako osoba będąca na przepustce z zakładu karnego miał obowiązek się zgłosić i zapewne nie przypuszczał, że miejscowi funkcjonariusze mimo znacznej odległości skojarzą go ze zdarzeniem w łomżyńskim sklepie z wyrobami jubilerskimi.  

Na miejscu zabezpieczony został również samochód, którym przyjechał. Z ustaleń łomżyńskich policjantów wynikało, że tym właśnie autem sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia. Okazało się również, że było w nim część zrabowanego łupu i gumowa maska. Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Dzisiaj rano tamtejsi mundurowi w jednym z mieszkań na terenie miasta zatrzymali kolejnego mężczyznę podejrzewanego o udział w tym zdarzeniu. Teraz w ramach prowadzonego postępowania łomżyńscy policjanci szczegółowo wyjaśniają co się stało z resztą łupu i jaki był zakres przestępczej działalności zatrzymanych.


Źródło: www.podlaska.policja.gov.p
REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4  5  6 dk7
dk8  9  10  11  12  13  14
dk15  16  17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
Dzisiaj:
Koncerty
Kino JANTAR
×