zdjecie 4084
zdjecie 4084
zdjecie 4084
2021-05-07T18:40:00+02:00 eOstroleka.pl
Region, O TYM SIĘ MÓWI

Łowcy pedofili w naszym regionie. Zatrzymany myślał, że pisze z dwunastolatką

REKLAMA
fot. Elusive Child Protection Unit Polandfot. Elusive Child Protection Unit Poland
REKLAMA
3
1
19

W kwietniu do naszego regionu dotarli łowcy pedofili ze znanej grupy Elusive Child Protection Unit Poland. W okolicach Ostrowi Mazowieckiej ujęli 33-letniego mężczyznę, który, myśląc, że pisze z 12-letnią dziewczynką, miał wysyłać jej wiadomości o nacechowaniu seksualnym.

- Umawiał się z trójką dzieci na seks, proponował także lekcje masturbacji on-line. Wysyłał do dzieci swoje nagie zdjęcia - wymieniają działacze Elusive Child Protection Unit Poland, którzy w Nowym Lubiejewie (k. Ostrowi Mazowieckiej, ok. 40 km od Ostrołęki) zatrzymali w kwietniu mężczyznę podejrzewanego o korespondowanie z 12-latką. W rzeczywistości 33-latek korespondował z osobami dorosłymi, działaczami stowarzyszenia walczącego z przetępczością seksualną wobec nieletnich.

"Coś mi odbiło"

Na facebookowym koncie Elusive Child Protection Unit Poland rozpoczyna się transmisja na żywo. Jej bohaterem jest zatrzymany mężczyzna. Jego wizerunek jest w pełni widoczny na nagraniu. - To są pana czaty? - pytają przedstawiciele ECPU. - To jest pan?

Mężczyzna przytakuje. - Teraz chciałem panu przeczytać kilka cytatów, czy coś to panu przypomina: "Kochanie, jak myślę o tobie, to mi staje"; "Mogę z Tobą spać". Co byś na to powiedział? - pytają aktywiści, którzy dokonali zatrzymania.

- Coś mi odbiło po prostu - odpowiada mężczyzna. - Dobrze, nie musi pan tego czytać. Przyznaję się, głupi byłem, że to pisałem z nudów bardziej...

Łowcy pedofili czytają jednak dalej: "Będę przed tobą nagi, przed moją księżniczką się nie wstydzę".

Jak byś nazwał taką osobę, która pisze takie rzeczy?

- pytają przedstawiciele ECPU.

- Nie wiem, idiotą, debilem - odpowiada mężczyzna. - Mogę jedynie za swoją głupotę przeprosić. Nie wiem, dlaczego się tak zachowałem.

Obietnice i zarzuty

Jak słyszymy w dalszej części nagrania, na słowach się nie skończyło. - Wysłałeś swojego penisa do 12-letniej dziewczynki - mówi jeden z zatrzymujących mężczyznę działaczy ECPU.

Wiem, niepotrzebnie tego zrobiłem, k...a, sam nie umiem odpowiedzieć sobie na to pytanie. Nie wiem dlaczego się tak zachowałem

- odpowiada Piotr.

Mężczyzna mówi, że nie spotykał się z żadnymi dziećmi, sam też nie ma dzieci. Mówi, że nie umie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego miał wysyłać takie wiadomości. Dodaje, że stracił pracę i siedział w domu, pisać zaczął bardziej z nudów. - Mogę obiecać, że to się więcej to nie powtórzy - dodaje.

- Nie da się tego jakoś inaczej załatwić? - pyta w końcu mężczyzna. - Pracę znalazłem, cieszę się z niej... Żeby nie iść siedzieć.

Mówi, że nie był karany za pedofilię ani inne przestępstwa. To się może zmienić - za chwilę przyjeżdża policja i zabiera mężczyznę na komendę. 33-latek usłyszał zarzuty dotyczące m.in. prezentowania treści pornograficznych małoletnim oraz składania małoletnim (poniżej 15. roku życia) propozycji poddania się innej czynności seksualnej, za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

  

Elusive Child Protection Unit Poland

To polska filia angielskiej grupy łowców pedofili. Działają w internecie, namierzając osoby szukające kontaktów z dziećmi. Umawiają się na spotkania i przekazują zatrzymanych w ręce policji, wraz z materiałem dowowodym. Źródłem finansowania działań ECPU jest internetowa zbiórka.

Zatrzymania są transmitowane na żywo w internecie wraz z wizerunkiem osoby zatrzymanej. Transmisje mają rekordowo dużą oglądalność (tę z Nowego Lubiejewa obejrzano 551 tys. razy). Opinia publiczna jest jednak podzielona co do udostępniania wizerunku osób zatrzymanych - szczególnie po tym, jak na początku maja zatrzymany na Pomorzu mężczyzna po wypuszczeniu na wolność, popełnił samobójstwo rzucając się pod pociąg.

REKLAMA
zdjecie 4084
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×