eOstroleka.pl
Polska,

Loża prezydencka na Stadionie Narodowym dla Rosjan

REKLAMA
zdjecie 6563
zdjecie 6563
fot. policja.pl fot. policja.pl
REKLAMA
zdjecie 6563
Potwierdzają się informacje, że lożę prezydencką na Stadionie Narodowym na czas Euro 2012 wykupił Roman Abramowicz, a pozostałe loże zostały wykupione przez innych rosyjskich „biznesmenów” i polityków.

Loża prezydencka na Stadionie Narodowym to najbardziej ekskluzywna strefa mogąca pomieścić około 100 osób. Pod koniec kwietnia media podały, że Abramowicz zamierza zaprosić do loży prezydenta Rosji Władimira Putina.

Jarosław Kaczyński na konferencji prasowej taką sytuację określił mianem skandalu.

- Jeżeli mamy w Polsce Mistrzostwa Europy i jest Stadion Narodowy, to głowa państwa, niezależnie od tego jak ją oceniam, musi mieć pewne przywileje, bo to jest państwo polskie i to jest pierwszy obywatel Rzeczypospolitej i to jest poza jakąkolwiek dyskusją. Polski Związek Piłki Nożnej nie miał prawa tej loży sprzedać. Mógł sprzedawać inne rzeczy, ale ta loża jest dla Polaków, dla polskiego prezydenta, premiera, marszałka Sejmu i osób, które one zaproszą. (...) Wszystko jedno kto to sprzedał, to to jest po prostu skandal, no my jesteśmy gospodarzem we własnym kraju. Państwo pewne wiedzą, że ja niespecjalnie wysoko sobie cenię obecnie władze, ale mimo wszystko uważam, że to jest skandal - mówił szef PiS na konferencji prasowej.


[źródło: Niezalezna.pl / TVP Info]
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24  25 dk26  27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×