zdjecie 9942
zdjecie 9942
zdjecie 9942
zdjecie 9942
2020-05-27T15:20:12+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Łóżka OIT i mobilne RTG: Samorząd Mazowsza wsparł szpitale. Pomoc także dla Ostrołęki

REKLAMA
REKLAMA
1
0
1

120 nowych specjalistycznych łóżek do intensywnej terapii oraz 11 mobilnych aparatów RTG trafia do mazowieckich szpitali. Ruszają dostawy sprzętu o wartości ponad 10 mln zł. Zakupy to efekt projektu unijnego realizowanemu przez samorząd Mazowsza.

Ostatnie tygodnie to duże zakupy dla mazowieckich szpitali. Kupujemy to, o co najpilniej wnioskują. W kolejnych tygodniach przekażemy karetki, respiratory, komory izolacyjne czy tomografy zaznacza marszałek Adam Struzik.

Łóżka OIT

Do mazowieckich szpitali trafi 120 łóżek do intensywnej terapii. Każde z nich jest sterowane elektrycznie i posiada system pomiaru wagi pacjenta. W poręczach bocznych łózek znajduje się specjalny panel umożliwiający dobór odpowiedniej pozycji. Z kolei funkcja CPR umożliwia wypoziomowanie za pomocą jednego przycisku i przeprowadzenie resuscytacji. Dodatkowo wszystkie łóżka wyposażone są w specjalne materace, które skutecznie zapobiegają i pomagają w leczeniu odleżyn.

Te łóżka to nie tylko większe bezpieczeństwo i komfort pacjentów. To także ułatwienie i usprawnienie pracy personelu medycznego. Technologia, która została w nich zastosowana umożliwi lekarzom i pielęgniarkom szybki dostęp do pacjenta w sytuacji zagrożenia życia

dodaje Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego.

Dzięki wsparciu UE i samorządu Mazowsza łóżka trafiły już do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM w Warszawie oraz Szpitala Bielańskiego im. Ks. Jerzego Popiełuszki SPZOZ w Warszawie. Do końca maja łóżka otrzymają także: Mazowiecki Szpital Bródnowski Sp. z o.o. w Warszawie, Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, Międzyleski Szpital Specjalistyczny w Warszawie, Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu oraz Mazowiecki Szpital Specjalistyczny im. J. Psarskiego w Ostrołęce.

Całkowity koszt zakupu łóżek wyniósł prawie 5 mln zł.

Mobilne RTG

W ramach projektu samorząd Mazowsza zakupił w sumie 11 przewoźnych aparatów RTG. Dziewięć z nich trafiło już do: Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego WUM w Warszawie, Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Psarskiego w Ostrołęce, SPZOZ w Sokołowie Podlaskim, Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego im. św. Jana Pawła II w Siedlcach, Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Płocku, Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu, Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie, Nowodworskiego Centrum Medycznego w Nowym Dworze Mazowieckim, Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie.

To nowoczesne przewoźne cyfrowe zestawy rentgenowskie Mindray MobiEye 700 (30 kW) z detektorami bezprzewodowymi i zasilaniem akumulatorowym. Dzięki temu na jednym ładowaniu można wykonać 700 zdjęć RTG lub przejechać 70 km. Urządzenie jest tak skonstruowane, aby można nim sterować ręcznie bądź za pomocą pilota. Umożliwiają też robienie zdjęć diagnostycznych pacjentom bezpośrednio w sali, w której przebywają. Aparat jest lekki i kompaktowy oraz wyposażony w ruchome ramię, którym można swobodnie manewrować i dostosować do pacjenta.

W najbliższym czasie dwa kolejne mobilne aparaty RTG otrzymają także Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie oraz Zakład Opieki Zdrowotnej Szpitala Powiatowego w Sochaczewie.

Całkowity koszt zakupu wszystkich urządzeń to ponad 5 mln zł.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki realizowanemu przez samorząd Mazowsza projektowi unijnemu w ramach RPO WM 2014-2020. W sumie na ten cel przeznaczono 150 mln zł.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
lipiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×