2017-11-17T13:16:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Łukasz Kulik chce powalczyć o prezydenturę

REKLAMA
REKLAMA
11
22
35

Wybory samorządowe dopiero za rok, ale jeden z kandydatów już ujawnił swoją chęć udziału w wyborach na prezydenta Ostrołęki. To Łukasz Kulik, który trzy lata temu był blisko sprawienia niespodzianki i pokonania prezydenta Janusza Kotowskiego.

W rozmowie z "Tygodnikiem Ostrołęckim" Kulik przyznał, że chce kandydować w wyborach na prezydenta Ostrołęki. To przełom, bowiem dotychczas kandydaci raczej unikali jednoznacznych deklaracji, co wciąż czynią zresztą m.in. obecny prezydent Janusz Kotowski czy starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, który - jak pokazały nasze sondy wyborcze - mógłby być faworytem do walki o fotel prezydenta miasta.

Łukasz Kulik czuje szansę na wyborczą wygraną, gdyż już cztery lata temu doprowadził do drugiej tury wyborów, co uznane zostało za niespodziankę. W niej uzyskał 46% głosów i przegrał z Januszem Kotowskim, ale i tak sprawił, że elektorat Prawa i Sprawiedliwości musiał się mocno zmobilizować, by zapewnić Kotowskiemu trzecią kadencję na stanowisku prezydenta miasta. Kulik gra w otwarte karty i nie ukrywa swoich ambicji, raz po raz doszukując się nieprawidłowości w działaniach prezydenta Kotowskiego. Kulikowi pomogło wyraźne odcięcie się od środowiska, z którego się wywodzi, czyli z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, gdyż lewicowe poparcie działało bardziej na jego niekorzyść niż mu pomagało. Jako niezależny kandydat z własnym komitetem mógł wreszcie skutecznie powalczyć w wyborach i zostać radnym. Apetyty rosną jednak w miarę jedzenia.

Pozostali potencjalni kandydaci jak na razie nie deklarują oficjalnie swojego startu w wyborach samorządowych. W kuluarach mówi się o możliwym powstaniu nowego, niezależnego komitetu, który mógłby sporo namieszać w wyborczej walce, a do tego nie być powiązanym z osobami o lewicowych korzeniach. Trudne wyzwanie także przed Prawem i Sprawiedliwością - tam kluczową decyzją będzie ta o wystawieniu kandydata - czy ponownie miałby być nim Janusz Kotowski czy może ktoś zupełnie inny? Inne pytanie: czy struktury wokół swojej osoby stworzy popularny i ceniony w powiecie ostrołęckim Stanisław Kubeł? Wyborcom mogłaby się marzyć czysta walka, ale już teraz wszystko wskazuje, że na marzeniach może się skończyć. Jedno jest pewne - wyborcze zmagania zapowiadają się niezwykle interesująco, a już po nowym roku kampania może ruszyć na całego. Najpierw jednak wszyscy czekają na zmiany w ordynacji wyborczej, które zapowiada rząd. Wkrótce powinniśmy dowiedzieć się na jakich zasadach odbywać będzie się wyborcza gra.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 31  1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×