zdjecie 2252
2019-03-15T14:05:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Łukasz Kulik: "Robienie politycznej gry znudziło się mieszkańcom"

REKLAMA
REKLAMA
1
19
156

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik udzielił wywiadu Portalowi Samorządowemu. Przyznał w nim, że robienie politycznej gry znudziło się mieszkańcom naszego miasta, dlatego postawili oni na bezpartyjne komitety. Padło też wiele deklaracji dotyczących przyszłości miasta.

Oto fragment wywiadu:

Ostrołęka - miasto bezpartyjnych. Chyba taki szyld powinniście sobie na ratuszu wywiesić. W radzie miasta koalicja trzech niezależnych ugrupowań, partie polityczne odstawione na boczny tor...

Ja bym nie powiedział, że są odstawione na boczny tor. Jeśli prześledzić wyniki głosowań w radzie miasta, to - poza pierwszą sesją, na której był wybierany przewodniczący - prawie zawsze mamy 100 procent poparcia dla uchwał. Przy głosowaniu budżetu miasta prawie wszyscy radni byli „za”. Partyjni i bezpartyjni.

Znam takie miasta, gdzie radni partyjni też są razem, ale w kontrze do bezpartyjnego prezydenta.

Wiem, ale nie chodzi o to, by wygłaszać polityczne tyrady, lecz by rozmawiać o problemach. To jest nasze miasto, wszyscy w nim mieszkamy. Robienie jakiejś politycznej gry znudziło się już mieszkańcom.

Nie było pokusy, żeby sobie jednak wzmocnić ten blok koalicyjny, dogadując się z którąkolwiek z partii, czy od samego początku było założenie, że partie trzymacie na boku?

Mogę powiedzieć tylko tyle, że przed pierwszą sesją rady, na której wybierano przewodniczącego, zaprosiłem zarówno wszystkie bezpartyjne komitety, które wystartowały, jak też partie polityczne. Komitety odpowiedziały, ze strony partii odpowiedzi nie było. Myślę, że to był taki moment, gdy nastąpiło „sprawdzam” – czy prezydent zaryzykuje przegłosowanie przewodniczącego jednym głosem, czy nie. Zaryzykował, przegłosował.

I teraz już ma spokój?

Na pewno jest spokojniej. Pierwsze dwie sesje nie wskazywały, że będzie spokojnie, ale już się uspokaja. Niestety teraz będziemy mieli maraton wyborczy i ci, którzy będą brali udział w wyborach, pewnie będą chcieli wykorzystać miasto do tego, żeby promować swoje kandydatury.

W dalszej części wywiadu przeczytacie także o dołączeniu Ostrołęki do Związku Miast Polskich, planach budowy dworca autobusowego, podatkach z nowej elektrowni czy likwidacji strefy parkowania - a więc o sprawach bardzo ważnych dla mieszkańców. Cały wywiad z Łukaszem Kulikiem dostępny jest w Portalu Samorządowym.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×