eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Luty w OCK: Co ciekawego przygotowano na najbliższe dni?

REKLAMA
zdjecie 7679
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 7679

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez i wydarzeń kulturalnych, które w lutym odbędą się w Ostrołęce. Z licznych propozycji Ostrołęckiego Centrum Kultury łatwo będzie wybrać coś dla siebie.

 
5 luty, godz. 13:15, sala OCK – „Bastien i Bastienne” - spotkania z muzyką, przedstawienie operowe w kostiumach – W. A. Mozart.
Wolfgang Amadeusz Mozart cieszył się sławą „cudownego dziecka”. Nie bez powodu, bowiem swój pierwszy utwór skomponował mając zaledwie 5 lat. Mozart miał zaledwie 12 lat, gdy w 1768 roku na zamówienie wiedeńskiego lekarza – magnetyzera Antona Mesmera napisał jednoaktową operę „Bastien i Bastienne”, wykonywaną z powodzeniem aż do dzisiaj. Właśnie tę nieskomplikowaną sielankę opowiadającą o miłości tytułowych bohaterów przedstawi publiczności zespół operowy.
 
6 luty, godzi. 19:00 – Galeria Ostrołęka – Ślad Nieobecności” - wernisaż wystawy grafiki Agaty Budny-Ciszewskiej.
Agata Budny Ciszewska urodzona w 1983 roku. Absolwentka Europejskiej Akademii Sztuki a następnie studiów doktoranckich na Wydziale Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2017 roku uzyskała tytuł doktora w dziedzinie sztuk plastycznych. Zajmuje się grafiką artystyczną, jest właścicielką szkoły artystycznej i galerii sztuki „Wytwórnia” w Ostrołęce. Uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą. Autorka wielu wystaw indywidualnych.
 
7 luty, godz. 18:00 – hol OCK – OTF 2019, wernisaż wystawy.
Wernisaż wystawy fotografii członków Ostrołęckiego Towarzystwa Fotograficznego. Kolejna okazja do przedstawienia wybranych zdjęć członków OTF, które powstały w minionym roku. Ekspozycja prezentuje różnorodne spojrzenie na fotografię tych wszystkich, którzy zgłosili swoje prace do wystawy. Fotografie na niej eksponowane są autorskim wyborem każdego z członków stowarzyszenia.
 
14 luty, godz. 19:00 – Galeria Ostrołęka, „Piękny i Bestia” - wernisaż wystawy fotografii Daniela Ejsymonta.
„Ten przewrotny tytuł nawiązujący do znanej baśni zainspirował mnie do próby pokazania piękna ludzkiego ciała, zarówno kobiecego, jak i męskiego Utarło się, że jeśli akt to tylko kobiecy, jednak już w starożytnej Grecji to męskie ciało było głównym tematem dla ówczesnych artystów. Ten fakt skłonił mnie do porównana aktu kobiety i mężczyzny poprzez zmierzenie się z tym bardzo trudnym tematem. Tak narodził się projekt, którego efekty będzie można ocenić już od 14 lutego w Galerii Ostrołęka.” - Daniel Ejsymont.
 
15 luty, godz. 17:00 – sala OCK, „Róże Europy” – koncert z cyklu Nastroje we Dwoje.
Róże Europy – polski rockowy zespół muzyczny założony w 1983 roku w Warszawie, zyskał popularność na przełomie lat 80/90-tych. Szczyt popularności nastąpił w 1992 roku wraz z wydaniem albumu „Poganie! Kochaj i obrażaj”, na którym znalazł się największy przebój - „Jedwab”.
 
16 luty, godz. 12:00, sala OCK - „Domisie w Teatrze”  spektakl dla dzieci Godziny dla Rodziny.
Pewnego dnia Domisia Amelia wypowiada życzenie, że chciałaby zostać wielką reżyserką. Domisiowa czarodziejka spełnia marzenie i przenosi ją za pomocą czarów, wraz z Pysią, Erykiem i Strachowyjem do najprawdziwszego Teatru. Jeśli ciekawi Was jaki spektakl przygotują Domisie – to zapraszamy!!!
 
28 luty, godz. 19:00 – Klub Oczko, „Na pełnym morzu”, spektakl teatralny Ostrołęckiej Sceny Autorskiej.
Głównymi bohaterami dramatu są trzej rozbitkowie, dryfujący na tratwie – na pełnym morzu. Odkrywają, że wyczerpały się już całe zapasy żywności, a są bardzo głodni. Postanawiają zatem, że jeden z nich zostanie posiłkiem dla dwóch pozostałych. Naturalnie żaden nie chce zostać zjedzony, dlatego szukają sposobu, jak wyłonić tę osobę. Najpierw rozważają losowanie, ale szybko odrzucają ten pomysł. Poetom postanawiają przeprowadzić wybory, poprzedzone wiecowymi przemówieniami każdego z nich. Gdy głosowanie okazuje się być nieważnym (bo choć było tylko trzech głosujących, oddano cztery głosy), dwaj spośród nich próbują wywrzeć moralną i psychologiczną presję na tego trzeciego, aby zgodził się zostać ich posiłkiem.
 
Występują: Tomasz Dąbkowski, Dominik Opęchowski, Michał Nowak, Bartek Żebrowski, Mateusz Siennicki i Ania Rawa.
Reżyseria: Wojciech Kraszewski, i Zespół
Scenografia: Marek Suski
Światło i dźwięk: Mateusz Grzybowski.
 
Ponadto w lutym, w czasie dwutygodniowych ferii zimowych będzie można skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez OCK i placówki działające pod szyldem. Więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszym artykule – ferie zimowe 2020 z OCK.
 
Zapraszamy również do zapoznania się z aktualnym repertuarem Kina jantar, który znajdziecie TU - repertuar Kina Jantar, luty 2020..
 
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×