eOstroleka.pl
,

Luty w OCK pod znakiem spektakli teatralnych i recital Edyty Geppert

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

W lutym aż sześć spektakli teatralnych zobaczyć będzie można w placówkach Ostrołęckiego Centrum Kultury. W kalendarzu wydarzeń kulturalnych na najbliższy miesiąc m.in. znalazł się także recital Edyty Geppert.

Luty w OCK to nie lada gratka dla miłośników sztuki teatralnej – zobaczymy aż sześć spektakli. Nie zabraknie także propozycji muzycznych – na uwagę zasługuje chociażby recital Edyty Geppert. Ciekawą propozycję przygotowano także dla dzieci – cykliczne spotkania z muzyką oraz warsztaty sztuki cyrkowej.

Zapraszamy do zapoznania się z kalendarzem imprez kulturalnych przygotowanych w lutym przez OCK:

MIŚ USZATEK
spektakl teatralny
5 II, godz. 12.00, sala widowiskowa OCK; bilet 7 zł dziecko, 15 zł dorosły
Zapraszamy dzieci młodsze na przygody najbardziej znanego i lubianego, polskiego misia, Misia Uszatka wg książki Czesława Janczarskiego i Zbigniewa Rychlickiego.
Grają: Katarzyna Taracińska-Badura - Lalka Rózia,  Bartosz Adamczyk - Prosiaczek, Rafał Szałajko - Zajączek, Tomasz Błasiak - Miś Uszatek.
Godziny dla Rodziny - akcja finansowana ze środków Samorządu Miasta pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki
Spektakl dla dzieci od lat 3 trwa 60 min.

W GORĄCEJ ANDALUZJI
spotkanie z muzyką
8 II, godz. 13.15, 14.15, sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł
Podążymy śladem perskiej legendy, która pozwoli zrozumieć pojawienie się Cyganów na naszym kontynencie oraz prześledzić ich wędrówkę po Europie. Pokażemy, dodając stopniowo do śpiewu taniec, a do tańca grę na gitarze - jak kształtowała się muzyka, która dziś tak silnie porusza naszą wyobraźnię.
Wykonawcy: Małgorzata Wołyńczyk/Karolina Łucznik - taniec, palmas, Mateo el Gallito - taniec, fortepian, Jarosław Czajczyński - śpiew, gitara, Filip Swinarski - gitara, cajón

PO DRUGIEJ STRONIE CHMUR
wernisaż
9 II, godz. 19.00, Galeria Ostrołęka, wstęp wolny
Piotr Kobrzyński (ur. 1986 w Ostrołęce) zajmuje się rysunkiem, grafiką warsztatową oraz malarstwem. W 2006 roku ukończył Liceum Plastyczne im. Wojciecha Kossaka w Łomży, a w 2011 uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni grafiki warsztatowej dr hab. Małgorzaty Chomicz na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczestniczył w  międzynarodowych warsztatach artystycznych oraz wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą.
Sponsorem Galerii Ostrołęka jest Energa
 
WALENTYNKI W OCZKU
koncert
10 II, godz. 18.00, Klub Oczko, Scena Teatralna im. Pawła Opęchowskiego, wstęp wolny
W koncercie walentynkowym wystąpią: Natalia Kleczkowska, Natalia Sadocha oraz Ostrołęcka Scena Autorska i Wiktoria Dobrowolska (gościnnie).
Akompaniament: Tadeusz Kowalewski - piano, Tomasz Mikulski - gitara
Reżyseria: Wojciech Kraszewski
Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Kowalewski
 
EDYTA GEPPERT
recital
11 II, godz. 17.00, sala widowiskowa OCK, bilet 30 zł
Edyta Geppert znana jest z tego, że z wielką starannością buduje swój repertuar. Jej precyzyjnie wyreżyserowane recitale są rzadką okazją usłyszenia prawdziwych perełek polskiej piosenki literackiej. Recital Edyty Geppert to znakomita okazja do spotkania z Jej niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dziś umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. To niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.
Grają: Piotr  Matuszczyk (fortepian), Jerzy Szarecki (trąbka),
Scenariusz i reżyseria: Piotr Loretz
 
IMPROWIZACJA GOTOWANA
spektakl
17 II, godz. 16.00, Klub Oczko, Scena im. Pawła Opęchowskiego, wstęp wolny
Zapraszamy na pokaz powarsztatowy w wykonaniu ostrołęckiej młodzieży - uczestników warsztatów teatralnych prowadzonych przez Janusza Onufrowicza - aktora, autora tekstów piosenek oraz tekstów kabaretowych, scenarzystę i dramatopisarza. Scenariusz i reżyseria: Janusz Onufrowicz
 
OTF 2016
wernisaż
17 II, godz. 18.00, hol OCK, wstęp wolny
Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne podsumuje tą wystawą kolejny rok swojej działalności. Wystawa przedstawia prace części członków OTF, którzy zgłosili swoje prace do prezentacji. Fotografie prezentowane na wystawie są autorskim wyborem każdego z członków.
Sponsorem Galerii Ostrołęka jest Energa
 
NAD KOLOROWĄ RZECZKĄ
spektakl poetycko-muzyczny
20 II, godz. 12.00, sala widowiskowa OCK
wstęp - bezpłatne wejściówki odebrane w kasie Kina Jantar od dnia 2 II br., od godz. 15.00 (rezerwacja dla grup zorganizowanych - tel. 29 7664591)
Wyruszcie z nami w niezwykłą podróż po kolorowym miasteczku, podróż pełną wesołych wierszy, pięknych piosenek i zabawnych wydarzeń.
Spektakl dla dzieci w wieku 3-9 lat trwa ok. 55 min.
Scenariusz i reżyseria: Szczepan Szczykno
Występują: Magdalena Daszkiewicz, Katarzyna Gruszewska, Dorota Jarząbek – Rogaczyk, Joanna Mazewska
 
WARSZTATY CYRKOWE
nauka cyrkowych sztuczek
22-24 II, godz. 10-12, sala kameralna OCK (cena 30 zł)
Naukę m.in. żonglerki, chodzenia na szczudłach, tricków diabolo poprowadzą aktorzy Teatru Planeta M, Kinga Rybarczyk - absolwentka Studium Aktorskiego Szkoły Artystycznej ROE w Poznaniu oraz Norbert Ogoniak - absolwent  Pedagogiki Cyrku Dziecięcego Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu.
 
FILMOWE ZWIERCIADŁA NA BIS
pokaz
23 II, godz. 11.00, sala II Kina Jantar, wstęp wolny
Pokażemy filmy, które w 18. edycji Festiwalu Filmów Amatorskich Filmowe Zwierciadła zyskały uznanie jury i publiczności. Zobaczymy także krótką historię „pełnoletnich" Filmowych Zwierciadeł, którą nakręcili członkowie Amatorskiego Klubu Filmowego Jantar.
 
ZABAWA
spektakl
24 II, godz. 12.00, Klub Oczko, Scena im. Pawła Opęchowskiego, wstęp wolny
Pokaz powarsztatowy uczestników warsztatów teatralnych dla dzieci. Spektakl powstał pod okiem Grażyny Kopeć, aktorki, absolwentki Akademii Teatralnej w Warszawie, która obecnie współpracuje z Teatrem Narodowym oraz tworzy swoje artystyczne projekty filmowe: filmuje, montuje, dubbinguje.
Scenariusz i reżyseria: Grażyna Kopeć
 
MAGIA MUSICALU
pokaz
24 II, godz. 15.00, Klub Oczko, Scena im. Pawła Opęchowskiego, wstęp wolny
Pokaz powarsztatowy przygotowany z uczestnikami warsztatów wokalnych z elementami musicalu przez Olgę Wądołowską - dyrygentkę chóralną, wokalistkę, flecistkę, pedagoga, absolwentkę PSM I i II stopnia w klasie fletu poprzecznego oraz Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie. Jako dyrygentka na stałe współpracuje z wieloma warszawskimi chórami. Jako wokalistka współpracuje z Teatrem Dramatycznym i jest także wokalistką sesyjną. Brała udział w nagraniach wielu płyt polskich artystów. Jest ostrołęczanką, swoje pierwsze artystyczne kroki stawiała w Klubie Oczko.
Scenariusz i reżyseria: Olga Wądołowska
 
NUDA (2)
spektakl teatralny
24 II, godz. 18.00, Klub Oczko, Scena Teatralna im. Pawła Opęchowskiego, wstęp wolny
Spektakl opowiada o współczesnych nastolatkach, dla których miasto jest prawdziwym odniesieniem do wartości i wzorcem zachowań. Ukazuje postawy młodych dziewcząt wobec życia i środowiska, z którego się wywodzą oraz ich młodzieńcze fascynacje i rozczarowania. Obnaża również wewnętrzną pustkę młodego pokolenia jako rezultat braku zainteresowań i konkretnych życiowych celów.  Zapewniamy sporą dozę humoru i zabawy.
Reżyseria: Wojciech Kraszewski
Występują aktorzy Ostrołęckiej Sceny Autorskiej: Monika Dębek, Monika Kacprzyńska, Zuzia Kacperowicz, Julia Wyszyńska, Julia Gwiazdowska.
 
BIURO MATRYMONIALNE
przedstawienie
26 II, godz. 16.00, Klub Oczko, Scena im. Pawła Opęchowskiego, wstęp wolny
Grupa teatralna Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zaprasza na przedstawienie zatytułowane „Biuro matrymonialne" wg A.Dembończyka.
Zabawne, choć nie pozbawione swady, spojrzenie na kojarzenie par przez pośredników, jakim są biura matrymonialne. Zakończenie zaskakuje nie tylko bohaterów, ale i publiczność...

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20 dk21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×