eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

LVI Zawody Strzeleckie "O SREBRNE MUSZKIETY"

REKLAMA
fot. Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidlefot. Zespół Szkół Powiatowych w Kadzidle
REKLAMA
zdjecie 1628
Zakończył się wojewódzki etap LVI Zawodów Strzeleckich "O Srebrne Muszkiety". Turniej zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Warszawie przy wsparciu i pomocy Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Ligi Obrony Kraju odbył się 10 maja w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle.

Celem zawodów jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy dotyczącej zagadnień obronności kraju, podnoszenie sprawności fizycznej oraz rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności w strzelectwie sportowym.

Zawody były formą rywalizacji zespołowej oraz indywidualnej w zakresie strzelectwa sportowego i rozgrywane są w czterech etapach: szkolnym, rejonowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. W zawodach uczestniczyły trzyosobowe zespoły ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, oddzielnie dziewczęta i chłopcy. W kolejnych, wyższych etapach zawodów wystartują zwycięzcy etapu poprzedniego.

W zawodach wzięła m.in grupa młodzieży z Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle.
- dziewczęta: Monika Czyż, Edyta Gromelska, Katarzyna Piątak,
- chłopcy: Jacek Ciak, Adrian Tański, Artur Ruszczyk.

Drużyna chłopców zajęła III miejsce, a drużyna dziewcząt IV miejsce.
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9  10 dk11 dk12  13
 14  15 dk16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31  1  2  3
×