eOstroleka.pl
Region,

Magazyn Kryminalny 997: Rozwikłana zagadka zabójstwa. Jest też ostrołęcki wątek [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 2791
zdjecie 2791
REKLAMA
Sprawa zabójstwa, do jakiej doszło nieopodal Pułtuska dziewięć lat temu, przedstawiona została wczoraj w Magazynie Kryminalnym 997. Na szczęście ta zagadka kryminalna została już rozwiązana przez ostrołęckich śledczych, a sąd w naszym mieście skazał sprawców na surowe kary.
 
Wyrok w tej bulwersującej sprawie zapadł w czerwcu tego roku przed Sądem Rejonowym w Ostrołęce. Sąd Okręgowy w Ostrołęce oskarżonych Mariusza G. i Mateusza K. uznał za winnych tego, że w bliżej nieustalonym dniu w miesiącu grudniu 2010 roku na terenie działki rekreacyjnej oznaczonej nr 183 i 185 w Szygówku (gm. Pułtusk), działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Pawła P. oraz ze szczególnym okrucieństwem wspólnie i w porozumieniu po uprzednim pozbawieniu wolności pokrzywdzonego dokonali jego pobicia uderzając w okolice głowy i klatki piersiowej, powodując uraz nosa, złamanie kości twarzoczaszki – żuchwy po stronie lewej oraz liczne złamania żeber. 
 
- Nadto Mariusz G. przemocą doprowadził pokrzywdzonego do wykonania innej czynności seksualnej w ten sposób, że wkładał swojego członka do ust pokrzywdzonego, a następnie leżącemu na podłodze Pawłowi P. włożyli do ust podpaskę, okręcili głowę taśmą a następnie skrępowali ręce i nogi taśmą, założyli na głowę foliową torbę, zaciskając ją taśmą szczelnie wokół jego szyi co skutkowało w konsekwencji zgonem pokrzywdzonego, działając przy tym w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, to jest chęci ukrycia wcześniejszego pobicia i zabójstwa Pawła P. i uniknięcia odpowiedzialności karnej wspólnie wynieśli ciało Pawła P. z domku, włożyli do uprzednio wykopanego dołu, który to dół oświetlała telefonem komórkowym Anna K. i zakopali - poinformowała wówczas Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.
 
Dwaj mężczyźni - 33-letni Mariusz G. i 28-letni Mateusz K. skazani zostali odpowiednio na dożywocie i 25 lat. Wyrok usłyszała też Anna Alicja K. - sąd wymierzył jej karę 1 roku i 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat.
 
Jak już informowaliśmy, adwokaci skazanych złożyli apelację. Rozpatrzy ją (prawdopodobnie jeszcze w grudniu) Sąd Apelacyjny w Białymstoku.
 
Wczoraj o rozwikłanej zagadce kryminalnej i roli ostrołęckich śledczych w tym zdarzeniu informował Magazyn Kryminalny 997. Wypowiadała się m.in. prokurator Grażyna Matusiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce. Zobaczcie materiał:
 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×