Magazynowa czeka na przebudowę. Prezydent: Znam oczekiwania mieszkańców

- Celem wydzielenia dodatkowego pasa ruchu do wyjazdu w prawo z ulicy Magazynowej w ulicę Słowackiego konieczna jest przebudowa całego wlotu ulicy Magazynowej, z ewentualnym poszerzeniem granic pasa drogowego o tereny prywatne, bądź tereny Polskich Kolei Państwowych - wyjaśnia prezydent Janusz Kotowski.
Jak dodaje prezydent, projekt przebudowy ul. Słowackiego nie obejmuje zmian w geometrii wyjazdu z ulicy Magazynowej, a przy istniejącej szerokości jezdni nie ma możliwości wydzielenia dodatkowego pasa ruchu. W projekcie przewidziano natomiast wydzielenie dodatkowego pasa do skrętu w lewo w ulicę Magazynową z ulicy Słowackiego, co w pewnym stopniu ma poprawić warunki ruchu.
W ramach projektu przebudowy ul. Słowackiego nie ma możliwości przebudowania ul. Magazynowej - remont ul. Słowackiego dostał bowiem dofinansowanie z Unii Europejskiej w ramach projektu RPO województwa mazowieckiego na lata 2014-2020. Ingerencja w zatwierdzony projekt mogłaby skutkować utratą dofinansowania.
- Oczekiwania mieszkańców i przedsiębiorców z tego terenu są mi znane. Poinformowałem ich, iż sprawa zostanie rozwiązana odrębnym projektem po zrealizowaniu inwestycji z udziałem środków unijnych - wyjaśnia Kotowski.
Wasze opinie
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Kalendarz imprez
Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
30 | ![]() |
2 | 3 | ![]() |
![]() |
![]() |
7 | 8 | ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
14 | 15 | ![]() |
17 | 18 | ![]() |
20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | ![]() |
27 |
28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 | 3 |