zdjecie 2007
zdjecie 2007
zdjecie 2007
2018-10-15T08:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Magdalena Deptuła - kandydatka na radną

REKLAMA
REKLAMA
11
2

Kandydatka do rady miasta Ostrołęki - Magdalena Deptuła (KWW Bezpartyjne Miasto Ostrołęka). Zobacz sylwetkę kandydatki i zagłosuj już 21 października!

Mam 29 lat, nie byłam i nie jestem członkiem żadnej partii politycznej. Jestem absolwentką Politechniki Warszawskiej z tytułem magistra inżyniera Wydziału Inżynierii Lądowej na kierunku Budownictwo. W okresie studiów jednocześnie uczyłam się i pracowałam zawodowo pogłębiając swoją wiedzę z zakresu kierowania robotami budowlanymi, projektowania konstrukcji, kosztorysowania, jak i zarządzania oraz administrowania obiektami. Zgromadzone wieloletnie doświadczenie wykorzystuje obecnie jako Członek Zarządu i specjalista ds. technicznych w Hali Targowej Feniks w Ostrołęce. W czasie wolnym od pracy biorę udział m.in. w indywidualnych zbiórkach dla osób potrzebujących, byłam też wolontariuszem Szlachetnej Paczki.

W zbliżających się wyborach samorządowych kandyduję do Rady Miasta Ostrołęki z listy nr 16, okręg numer 2, pozycja numer 3. Startuję z listy Bezpartyjnego Miasta Ostrołęka.

Dobry polityk musi przepowiedzieć, co będzie się działo jutro, za tydzień, czy za rok. Ja widzę potrzebę zmiany, wpłynięcia na negatywne zjawiska pojawiające się w naszym mieście. Młodzi ludzie uciekają z Ostrołęki, dlaczego? Nie mogą znaleźć satysfakcjonującej pracy, uczelnie wyższe nie spełniają ich oczekiwań, nie mają co ze sobą zrobić w czasie wolnym. Nasze społeczeństwo starzeje się, powoli Ostrołęka staje się sypialnią, która wieczorami i w weekendy świeci pustkami. Wszelkie większe ciągi komunikacyjne omijają nasze miasto szerokim łukiem… przez co Ostrołęka przestaje być miejscem atrakcyjnym do lokowania nowych biznesów, następuje stagnacja… Miasto powoli zaczyna umierać… Musimy za wszelką cenę dążyć do tego, żeby odwrócić tę tendencję.

Mam marzenie o naszym mieście… Ostrołęce, która jest przyjazna dzieciom, młodzieży, dorosłym i ludziom starszym. Miejscu przepełnionym osobami realizującymi się zawodowo i prywatnie, miejscu spotkań i przyjaznej atmosfery, gdzie ludzie czują się bezpieczni. Ostrołęce pozbawionej niedogodności takich jak zakorkowane ulice, zaniedbane parki, opuszczone budynki i obszary z niewykorzystanym ich potencjałem. Mieście atrakcyjnym dla nowych przedsiębiorstw, chcących lokować w nim swoje biznesy. Ostrołęce z trafionymi inwestycjami, które uatrakcyjniałyby nasz obszar i nie niszczyłyby tego, co już do tej pory zostało zrobione.

Jako radna chciałabym wykorzystać zdobyte przeze mnie do tej pory doświadczenie z zakresu budownictwa i zarządzania. Poniżej przedstawiam Państwu główne punkty z mojego programu wyborczego:

- Doprowadźmy do połączenia naszego Miasta z głównymi ciągami komunikacyjnymi np. z trasą Via Baltica i S8, stwórzmy możliwość łatwego dojazdu do Ostrołęki.
- Zorganizujmy warunki do tego, aby w naszym mieście skoncentrował się większy biznes.
- Przyciągnijmy do nas przedsiębiorców, którzy stworzą miejsca pracy dla naszych mieszkańców.
- Wydzielmy i dostosujmy tereny pod inwestycje, ułatwmy powstawanie nowych biznesów typu przemysł, centra logistyczne, itp.
- Ożywmy stare miasto pod względem kulturalnym i biznesowym, miejsce te niegdyś tętniło życiem, a teraz straszy pustkami. Uatrakcyjnijmy ten obszar, ponieważ niedługo stanie się on ruiną miasta.
- Wykorzystajmy potencjał nadbrzeża Narwi- zorganizujmy bulwary narwiańskie, zagospodarujmy lasek nad Narwią wzdłuż ul. Warszawskiej. Stwórzmy przyjazne miejsce na wzór warszawskiego nadbrzeża Wisły, które tętni życiem. Zbudujmy pawilony i wynajmijmy je za przysłowiową złotówkę chcącym tam prowadzić biznes. Stwórzmy tam miejsca pod puby, bary, restauracje i rozrywkę. Doprowadźmy do tego, aby ta część miasta ożyła i zaczęła tętnić życiem. Mieszkańcy wieczorami i w wakacje nie mają gdzie się podziać, zorganizujmy dla nich alternatywę, miejsce do którego chciałoby się powracać. Stwórzmy naturalny ciąg pieszy prowadzący przez stare miasto, aż nad samą rzekę. Dzięki temu na starym mieście również mogłoby się skupić życie towarzyskie, bary, kafejki, restauracje, puby. Miejsce te stałoby się klimatycznym zakątkiem naszego Miasta.
- Stwórzmy Letnie Centrum Rekreacji z odkrytym basenem.
- Zbudujmy miejsca do grillowania. Specjalnie oznaczone miejsca pojawiłyby się w różnych punktach naszego miasta.
- Zorganizujmy ciąg wodny z możliwością żeglugi rzekami Narwią i Pisą, który ciągnąłby się z  Warszawy przez Pisz, aż po same Mazury. Port w Ostrołęce stanowiłby przystań dla płynących statków.
- Stwórzmy możliwości dla rozwoju najmniejszego handlu w naszym mieście, wspomóżmy najmniejszych kupców.
- Zmieńmy organizację ruchu przy Kupcu, Zorzy, Handlowcu i Feniksie, rejony te bardzo często są zakorkowane dlatego klienci często omijają je szerokim łukiem.
- W miejscu parkingu miejskiego przed Handlowcem i Feniksem zbudujmy nowoczesny parking nadziemny, który rozwiąże problem braku miejsc postojowych w tym rejonie.

Zachęcam Państwa do pójścia do urn w dniu 21 października 2018 r. Jeśli zechcecie oddać na mnie swój głos, będę Państwu bardzo wdzięczna.

GŁOSUJ NA MAGDALENĘ DEPTUŁĘ

Lista nr 16
Okręg nr 2
Pozycja nr 3

Materiał wyborczy sfinansowany przez KWW Bezpartyjne Miasto Ostrołęka.

REKLAMA
Kalnedarz imprez
sierpień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×