eOstroleka.pl
Polska,

Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na Prezydenta RP zaprezentowała program

REKLAMA
zdjecie 3183
zdjecie 3183
Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na Prezydenta RP, fot. sld.org.plMagdalena Ogórek, kandydatka SLD na Prezydenta RP, fot. sld.org.pl
REKLAMA

Nauczmy młodzież ryzykować - powiedziała Magdalena Ogórek, kandydatka SLD na Prezydenta RP. Dziś w Sejmie zaprezentowała swoje główne cele programowe.

Na samym początku pierwszej konferencji programowej kandydatki Ogórek "jako Ślązaczka i córka górnika" pogratulowała górnikom walki o miejsca pracy. Po tym zaprezentowała główne cele kampanii prezydenckiej oraz założenia swojego programu wyborczego.

Ogórek chcę powołać komisję kodyfikacyjną, by napisać prawo od nowa. Prawo ma być proste, jednoznaczne i ma służyć obywatelowi. Kandydatka stwierdziła, że prawo powinno być "dla obywatela, a nie palestry". - Jeżeli obywatel nie jest w stanie zrozumieć prawa, to znaczy, że jest ono źle napisane - powiedziała. Dodała, że chce to zmienić, powołując komisję, która napisze nowe prawo. Niespójność i brak przejrzystości polskiego prawa ciągle uniemożliwia obywatelom rozwój i hamuje dobre i bezpieczne życie - mówiła.

Musimy obniżyć podatki tak, aby nikomu nie opłacało się zatrudniać na czarno - mówiła o kwestiach gospodarczych. Polska to obecnie kraj umów śmieciowych. Jeśli tego nie zmienimy, będzie to zbrodnia na polskim narodzie - dodała. Magdalena Ogórek dużo miejsca poświęciła właśnie sprawom gospodarczym. Jak mówiła, jednym ze sposobów na powstrzymanie emigracji młodych ludzi jest zniesienie wszelkich możliwych zakazów i barier w prowadzeniu działalności gospodarczej, a także obniżenie podatków. "Musimy wyzwolić energię młodzieży i przedsiębiorców" - podkreśliła.

Musimy mieć Polskę gotową na wyzwania, które postawił przed nią współczesny świat - podkreśliła kandydatka na prezydenta.

Źródło: sld.org.pl
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×