zdjecie 145
zdjecie 145
2018-05-01T12:00:41+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Maj w OCK: Zobacz kalendarz imprez

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
0
1
0

Maj – jak co roku – obfituje w Ostrołęce w imprezy kulturalne. Jest to związane z przypadającą w tym miesiącu rocznicą nadania praw miejskich oraz organizowanym Dniom Ostrołęki. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym kalendarzem majowych imprez.

 
PYZA WĘDROWNICZKA
8 V, godz. 10 i 12, sala widowiskowa OCK
bilet 5 zł - zamówienia biletów dla grup zorganizowanych - tel. 29 7664591
Zapraszamy na spektakl taneczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca KURPIE. Tytułowa Pyza przybliży widzom piękne polskie stroje i tańce ludowe do muzyki Adama Markiewicza. Scenariusz: Aleksandra Nałęcz, Agnieszka Jakubiak, Jacek Wójcik
Reżyseria i choreografia: Jacek Wójcik
Opracowanie muzyczne: Witold Krukowski
Przygotowanie wokalne: Agnieszka Jakubiak
Kostiumy: Mariola Władysławska
Scenografia: Grażyna Kulesik
Oświetlenie: Jakub Bednarski
Nagłośnienie: Tomasz Bednarczyk
 
WAKACJE Z DOM PERIGNONEM
wernisaż wystawy malarstwa Włodzimierza Tyca
10 V, godz. 19, Galeria Ostrołęka
Włodzimierz Witalis Tyc urodzony 12 maja 1959 r.
w Bielsku Podlaskim. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom w Pracowni Malarstwa prof. Stanisława Borysowskiego w 1988 roku. Tworzy malarstwo sztalugowe, linoryty, rysunki, monotypie olejne, pastele, fotografie. Eksperymentuje z rzeźbą. Wyznaje zasadę, że każdy nowy obraz musi być INNY, dużą wagę przywiązuje do tytułu pracy. Stworzył  około 2600 większych obrazów. Prace prezentował na 22 wystawach indywidualnych. Brał udział w około 150 wystawach zbiorowych, pokonkursowych, przeglądach. Prace w zbiorach prywatnych w Polsce, USA, Belgii, Niemczech, Kanadzie, Szwecji, Indiach oraz w trzech polskich muzeach.
 
18. MAZOWIECKI FESTIWAL TEATRÓW AMATORSKICH
półfinał konkursu
11 V, godz. 9, sala OCK
Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych Mazowsza, inspirowanie instruktorów do poszukiwania nowych form pracy ze swoim zespołem oraz pobudzenie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży.
W Festiwalu mogą brać udział zespoły prezentujące różne formy (małe i większe formy teatralne, teatry dźwięku, światła, ruchu). Zespoły ocenianie są w kat. teatrów dziecięcych (szkoła podstawowa) oraz w kat. teatrów młodzieżowych (gimnazja, licea).
 
KONWÓJ COUNTRY 2018
Majówka na stadionie
12 V, godz. 13, Stadion Miejski
Po kilkunastu latach nieobecności zawita do Ostrołęki Konwój Country. Za sprawą Wojciecha Dudkowskiego w Ostrołęce zagrają najgorętsze nazwiska tego gatunku muzyki, czołówka polskiej sceny country.  Nie zabraknie oczywiście zespołu Droga na Ostrołękę.
 
RYWALE NA BOISKU, PRZYJACIELE NA CO DZIEŃ
wystawa planszowa Węgierskiego Instytutu Kultury w Warszawie
12-16 V, hol OCK
Ekspozycja przedstawia niezwykle ciekawą historię sportowego współzawodnictwa obu państw. Jej główne motywy to piłka nożna i szermierka, ponieważ właśnie
w tych dwóch dyscyplinach Polacy mają z Węgrami najwięcej wspólnych wspomnień. Pierwszy wyjazdowy mecz polskiej reprezentacji odbył się 18 grudnia 1921 roku w Budapeszcie. Historyczne spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Ponadto na wystawie znajdą się materiały na temat pierwszych olimpijskich zmagań zawodników z obu krajów. Poznamy historię polsko-węgierskiej rywalizacji m.in. w boksie amatorskim i kajakarstwie.
 
TRZEJ MUSZKIETEROWIE
spotkania z muzyką
16 V, godz. 13.15 i 14.15, sala OCK, bilet 5 zł
Klarnet, fagot i fortepian, nasi muzyczni „trzej muszkieterowie” posiadają odmienne właściwości ale z powodzeniem grają razem, zarówno w duetach jak i w trio. Najmłodszym słuchaczom proponujemy pełną przygód muzyczną podróż po Europie. Dzięki tej wyprawie dzieci poznają tradycyjne tańce z Francji, Irlandii, mroźnej Skandynawii oraz naszego rodzimego Podhala.
Wykonawcy: Jerzy Matysiak/Piotr Ptak - klarnet
Łukasz Matusiak - fagot
Tomasz Pawłowski/ Małgorzata Marczyk - fortepian
 
LOST STATION
wernisaż wystawy fotografii Sylwii Zery
18 V, hol OCK (czynna do 18 VI)
Sylwia Zera mieszka i pracuje w Ostrołęce. To pasjonatka fotografii, górskich wędrówek, ciszy i niezwykłych historii; miłośniczka mnogości interpretacji, eksperymentująca z różnymi technikami fotograficznymi (np. polaroid, cyfra, analog, pinhole, etc.). Wyrażanie siebie, emocjonalność i treść stawia ponad technikę. Wystawa „Lost station” opowiada o jednym ze składów legendarnego pociągu „Orient Express”, porzuconego 10 lat temu na terenie zapomnianej bocznicy w lubelskich Małaszewiczach, niedaleko przejścia granicznego w Terespolu.
 
LATA DWUDZIESTE, LATA TRZYDZIESTE
18 V, godz. 19, Klub Oczko
Program artystyczny w wykonaniu grupy wokalno-teatralnej Klubu Oczko przeniesie nas w klimat przedwojennych teatrzyków i filmów, w niesamowitą atmosferę tamtych lat.
Wystąpią: Iza Duszak, Karolina Milewska, Natalia Sobocińska, Julia Gwiazdowska, Natalia Rama, Olga Kiersnowska.
Akompaniament: Tadeusz Kowalewski - pianino
Olga Kiersnowska - skrzypce
 
KATARZYNA GRONIEC
koncert z cyklu Nastroje we Dwoje
19 V, godz. 17, sala OCK, bilet 30 zł
Publiczność kocha Katarzynę Groniec – nikt tak nie potrafi wzruszyć, zastanowić, zachwycić interpretacją i muzykalnością daleką od efekciarstwa. Jej śpiewanie i bycie na scenie to kwintesencja tzw. piosenki aktorskiej – piosenki, która pozwala odegrać słowa, wcielić się w postać z zupełnie innej bajki, zbudować teatralny spektakl wokół utworu, trwającego zaledwie kilka chwil. Laureatka głównej nagrody Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu (1988); debiutowała rolą Anki w musicalu „Metro” w Teatrze Dramatycznym (1991). W 1997 roku na Festiwalu Piosenki Aktorskiej zdobyła Grand Prix i Nagrodę Dziennikarzy, gdzie zaśpiewała „Zdemaskowanie piosenki” Hemara oraz „Amsterdam” Brela.
 
OSTROŁĘKA DAWNIEJ I DZIŚ
wystawa plenerowa
od 19 V do VIII na placu gen. Józefa Bema
Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości prezentujemy zestawienie 20 zdjęć archiwalnych z początku XX wieku ze współczesnymi fotografiami przedstawiającymi te same miejsca Ostrołęki. Organizatorzy wystawy: Galeria Ostrołęka i Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne.
 
O RYBAKU I ZŁOTEJ RYBCE
spektakl Olsztyńskiego Teatru Lalek
20 V, godz. 12, sala OCK
bilety 7 zł (dziecko) i 15 zł (osoba dorosła)
„W pewnej wiosce była chata, taka, jakie wszędzie, niezbyt duża, niebogata…jakoś to się przędzie. A w tej chacie izba była, dawno nie bielona, a w tej izbie parka miła: Rybak […], jego żona… A w tej Babie były chęci, żeby być bogatą. Cóż się stanie? Cóż się święci? Spójrzmy wszyscy na to…”.
Pełna humoru adaptacja sceniczna znanej wszystkim dzieciom legendy "O Rybaku i Złotej Rybce" oparta na motywach baśni Aleksandra Puszkina, napisana na nowo lekkim, współczesnym językiem przez młodą dramatopisarkę Martę Guśniowską, której twórczość cieszy się ostatnio ogromnym powodzeniem. Scenografię do spektaklu zaprojektował Ireneusz Salwa. Muzykę skomponowali Marek Markiewicz i Jaromir Wroniszewski. Urzeka pięknem teatru cieni i animacją dużych form teatralnych. Czas trwania: 50 minut.
 
KTO TY JESTEŚ? GDZIE TY MIESZKASZ?
program poetycki słuchaczy OUTW
21 V, godz. 18, Klub Oczko
Słuchacze OUTW zapraszają na spektakl wpisujący się w obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości. Usłyszymy najpiękniejsze strofy poezji patriotycznej, m.in. Adama Mickiewicza, Edwarda Kupiszewskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
 
FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
25 V, godz. 10, sala kinowa nr 2 OCK
Jak co roku spotykamy się by podziwiać najmłodszych wykonawców. Zaprezentują się dzieci z ostrołęckich przedszkoli. Każdy występ zostanie nagrodzony. Fundatorem nagród jest Ostrołęckie Centrum Kultury.
 
ZACZNIJ OD BACHA
koncert piosenek Zbigniewa Wodeckiego
25 V, godz. 19, Klub Oczko
Artystki Studia Piosenki przypomną piosenki Zbigniewa Wodeckiego - wszechstronnego muzyka wirtuoza, kompozytora, aranżera, wybitnego wokalisty obdarzonego mocnym głosem o szlachetnym brzmieniu i czystej barwie, którego wszystkie piosenki stawały się przebojami.
Wystąpią: Martyna Dulewicz, Wiktoria Dobrowolska, Gabriela Laska, Weronika Popiołek, Katarzyna Staśkiewicz. Akompaniament: Tadeusz Kowalewski - pianino i Katarzyna Staśkiewicz - skrzypce.
 
SPOTKANIA KLUBÓW SENIORA 2018
26 V, godz. 10, sala OCK
Kluby zaprezentują się w ciekawym programie artystycznym składającym się z wierszy, monologów i piosenek. Na scenie OCK zobaczymy Kluby Seniora: Jesienne Róże, Pogodna Jesień, Złoty Wiek, Modry Len, Wrzos i seniorów z Dziennego Domu Pobytu Seniora. Chcesz spotkać znajomego lub dawno nie widzianą przyjaciółkę, usłyszeć jak śpiewa - przyjdź a spędzisz czas w miłej atmosferze.
Ostrołęckie Spotkania Klubów Seniora są od kilkunastu już lat jednym z elementów dni naszego miasta przypadających na maj.
 
ZAKOŃCZENIE 25. KONKURSU PLASTYCZNEGO MIEJSCE URODZENIA
podsumowanie, wręczenie nagród
28 V, godz. 11, hol OCK
Zapraszamy na podsumowanie naszego jubileuszowego konkursu, który zbiega się z jubileuszem 100-lecia Niepodległej Polski. Aby upamiętnić tę ważną rocznicę zaproponowaliśmy dzieciom i młodzieży wykonanie plakatu o tej tematyce. Niecierpliwie czekamy na Wasze prace i już teraz zapraszamy na wystawę.
 
MATKA - KOBIETA - PRZYJACIÓŁKA
program artystyczny słuchaczy OUTW
28 V, godz. 18, Klub Oczko
Słuchacze OUTW zapraszają na program artystyczny dedykowany wszystkim Mamom. Opowiemy coś ciekawego, zaśpiewamy coś wesołego i życzenia Mamom złożymy... Matka jest synonimem miłości i dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia, wierności i przywiązania, przyjaźni i wiary w to, co piękne i szlachetne. Była natchnieniem dla poetów, artystów i kompozytorów. Opiewano ją w pieśniach, utrwalano na płótnie. I tę spracowaną, zmęczoną, i tę uśmiechniętą, radosną, dumną ze swego macierzyństwa, i tę, która radość życia oddała swoim dzieciom.
 
KONCERT ROBERTA MROZA
29 V, godz. 18, sala OCK
Z okazji Dnia Działacza Kultury Prezydent Miasta i OCK zapraszają na koncert dedykowany wszystkim środowiskom artystycznym Ostrołęki.
Wystąpi Robert Mróz, pochodzący z Ostrołęki lekarz pulmonolog i muzyk, były członek grupy teatralnej Arka działającej w Klubie Oczko, który obecnie pracuje w Białymstoku. Robert Mróz - to wielka siła i niezwykła barwa, rozpoznawalna już po kilku taktach. To lekka, męska szorstkość, ale i tajemniczy blask. To miłośnik bogatej w meandry melodii, odwołującej się do zasad klasycznego piękna.  To osobowość sceniczna. Artyście towarzyszyć będzie najbardziej wzięty w tej chwili aranżer, Marcin Partyka wraz z doskonałym zespołem i chórzystkami oraz niezwykłym wokalem Iwony Loranc.
Wstęp dla Gości z zaproszeniami
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×