eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Maj z OCK: Koncert Voo Voo i Patrycji Markowskiej

REKLAMA
zdjecie 1434
zdjecie 1434
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Jak co roku maj w naszym mieście obfituje w liczne wydarzenia o charakterze kulturalnym. Wszystko to za sprawą Dni Ostrołęki i tzw „Ostrołęckiej Majówki”. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym kalendarzem imprez przygotowanym w maju przez Ostrołęckie Centrum Kultury.

BZ WBK PRESS FOTO 2017
wernisaż
5-16 V, godz. 18, Galeria Ostrołęka, wstęp wolny
We wtorek, 25 kwietnia, jury ogłosiło listę laureatów 13. edycji konkursu fotografii dokumentalnej. Wystawa najlepszych prac ruszyła w Polskę. Pierwszy przystanek w Ostrołęce! Zapraszamy!
BZ WBK Press Foto to konkurs, którego misją jest pokazywanie Polski i świata w obiektywie najlepszych polskich fotoreporterów. Nagrodzone zdjęcie to perły polskiej fotografii dokumentalnej - fragmenty życia zwykłych ludzi i ważne wydarzenia historyczne. To codzienny świat ludzi w różnych zakątkach ziemi, który warto poznać i zrozumieć.

24. KONKURS PLASTYCZNY MIEJSCE URODZENIA - KOLAŻ
wernisaż wystawy pokonkursowej
8 V, godz. 11, hol Kina Jantar, wstęp wolny
Zapraszamy uczestników i laureatów wraz z opiekunami na uroczyste zakończenie konkursu. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Ostrołęckie Centrum Kultury. Zachęcamy do oglądania wystawy nagrodzonych prac.

MAJÓWKA Z KSIĄŻKĄ
spotkanie w Kultowni
10 V, godz. 14.30, Kultownia, wstęp wolny
Będzie to spotkanie czytelnicze na trawie. Czas upłynie nam nie tylko na słuchaniu lektur. Nie zabraknie zabaw ze słowem i książkowych zagadek. Chętni będą mogli nawet wybrać się na „randkę w ciemno" z książką. Na majówkę zapraszamy wspólnie z filią Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 6.

17. MAZOWIECKI FESTIWAL TEATRÓW  AMATORSKICH
półfinał konkursu
10 V, godz. 9, sala widowiskowa OCK
Celem Festiwalu jest prezentacja dorobku artystycznego amatorskich teatrów dziecięcych i młodzieżowych Mazowsza, inspirowanie instruktorów do poszukiwania nowych form pracy ze swoim zespołem oraz pobudzenie aktywności artystycznej dzieci i młodzieży.
W Festiwalu mogą brać udział zespoły prezentujące różne formy (małe i większe formy teatralne, teatry dźwięku, światła, ruchu). Zespoły ocenianie są w kat. teatrów dziecięcych (szkoła podstawowa) oraz w kat. teatrów młodzieżowych (gimnazja, licea).

POLSKA POMOC
plenerowa wystawa fotograficzna
od 11 V do końca czerwca - pl. gen. J. Bema
Prezentowane na wystawie zdjęcia ilustrują realizację projektów dofinansowanych przez MSZ
w latach 2012–2015 w ramach czterech konkursów dotacyjnych: Polska pomoc rozwojowa, Polska pomoc humanitarna, Edukacja globalna, Wolontariat polska pomoc. Na wystawie prezentowane będą zdjęcia z projektów zrealizowanych w Państwach Partnerstwa Wschodniego, Afryki Wschodniej, Afryki Północnej, Azji oraz Bliskiego Wschodu.

DROGA PRZEŁOMU - reportaż foto Tomasza Lendo i Jarosława Sendera
wernisaż wystawy
12 V, godz. 18, hol Kina Jantar
wystawę można będzie oglądać do 4 czerwca
Fotografie zostały wykonane podczas tegorocznej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, która po raz pierwszy została zorganizowana na naszym terenie. Ideą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest rozważanie Misterium Drogi Krzyżowej podczas pieszej, ponad 40-kilometrowej, nocnej wędrówki. Swój udział zgłosiło ponad 200 osób, a trasa wiodła z Myszyńca do Ostrołęki bocznymi drogami. Autorzy zdjęć towarzyszyli uczestnikom na całej trasie od początku do końca, przez całą noc.

VOO VOO - „7"
koncert
13 V, godz. 17, sala widowiskowa OCK, bilet 30 zł
Od 24 marca są w trasie koncertowej promującej najnowszą płytę zespołu zatytułowaną „7".
Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Każdy album to otwarcie kolejnego etapu, niezmiennie patrzą w przyszłość. Jak żartuje Wojciech Waglewski: „Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić...".
Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu, który współtworzą: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski. „Każdy koncert będzie miał inną dramaturgię, bo będziemy zaczynać w poniedziałek od „Poniedziałku", we wtorki od „Wtorku", itd. Lubię takie wyzwania, choć nie wiem, co z tego wyniknie." – dodaje Waglewski. W Ostrołęce zaczniemy od  „Soboty"...

NIEBIESKI PIESEK
spektakl teatralny
14 V, godz. 12, sala widowiskowa OCK, bilet 7 zł dziecko, 15 zł dorosły
Sztuka znakomitego węgierskiego dramaturga Gyula Urbana opowiadająca o pewnej psiej rodzinie, w której na świat przychodzi szczeniaczek o niebieskiej sierści. Oburzeni mieszkańcy podwórka grożą wszystkim wyrzuceniem. Mały odmieniec, nie chcąc narazić najbliższych na przykrości, decyduje się opuścić dom. Jego wędrówka w świat to jedno pasmo drwin, upokorzeń i szykan. Do czasu, gdy spotyka takiego samego odmieńca jak on - marynarza o rudych włosach. Niebieski i Rudzielec zaprzyjaźniają się i postanawiają stawić czoła bezmyślności i nietolerancji otoczenia.
Przedstawienie żywoplanowo - lalkowe Sceny Inicjatyw Aktorskich
Obsada: Jarek Cupriak, Elżbieta Grad, Monika Gryc, Adam Hajduczenia, Agnieszka Harasimowicz, Alicja Wroniszewska.
Godziny dla Rodziny - akcja finansowana ze środków Samorządu Miasta pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki

POD BOKI I Z PRZYTUPEM
spotkania z muzyką
17 V, godz. 13.15, 14.15, sala widowiskowa OCK, bilet 5 zł
Polskie tańce, powszechnie uważane za nasz narodowy skarb, mają bogatą i długą historię, dlatego pozwalają poznać dawne zwyczaje, ubiory, styl życia. Są istotnym elementem tradycji, którą chcemy przekazać kolejnym pokoleniom. Zapraszamy więc młodych słuchaczy do szlacheckiego dworku i na ludową zabawę. W koncercie wystąpią tancerze Baletu Dworskiego Cracovia Danza. Tańczą: Alicja Petrus/Agata Jóźwik, Jan Fećko/Łukasz Szkiłądź przy akompaniamencie Kornelii Grądzkiej (skrzypce) i Marty Guzik (fortepian).

APOLONIUSZ WĘGŁOWSKI - MALARSTWO  
wernisaż wystawy
18 V, godz. 19, Galeria Ostrołęka, wstęp wolny, wystawę można oglądać do końca maja
Urodził się w 1951 roku w Piasecznie. W latach 1977-1982 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom
z wyróżnieniem otrzymał w pracowni malarstwa prof. Stefana Gierowskiego w 1982 roku. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Profesor zwyczajny prowadzący pracownię malarstwa i rysunku na Wydziale Sztuki UTH im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu oraz prowadzący pracownię malarstwa i rysunku na ASP w Warszawie.

MATEUSZ OSWALD WRÓBLEWSKI - MALARSTWO
wernisaż wystawy
19 V, godz. 19, Galeria Ostrołęka, wstęp wolny, wystawę można oglądać do końca maja
Urodził się w Ostrołęce w 1984 roku. Malarz, grafik i projektant. Studiował animację społeczno-kulturalną o specjalizacji plastycznej w WSH w Pułtusku oraz dekorowanie wnętrz w Policealnym Studium Plastycznym „Collage" w Warszawie. Zawodowo pracuje jako informatyk, zajmując się grafiką i projektowaniem. Fascynuje się malarstwem abstrakcyjnym. W roku 2011 prezentował w Ostrołęce swoje obrazy na pierwszej indywidualnej wystawie. Brał udział w Ostrołęckich Przeglądach Twórczości Plastycznej i międzynarodowej wystawie sztuki w Alytusie na Litwie. Od 2011 roku bierze udział w Kurpiowskich Plenerach Malarskich. Obok malarstwa sztalugowego zajmuje się street-artem, maluje murale.

OSTROŁĘCKIE SPOTKANIA KLUBÓW SENIORA
koncert
20 V, godz. 10, sala widowiskowa OCK, wstęp wolny
Ostrołęckie kluby seniora zaprezentują swój dorobek artystyczny w krótkich programach.

OSTROŁĘCKA MAJÓWKA
festyn miejski
20 V,  Stadion Miejski, wstęp wolny
godz. 17       program muzyczny dla dzieci: Siostry Wajs i zespół taneczny „Stonoga"
godz. 18       koncert solistów Studia Piosenki
godz. 19.30  Teatr Muzyczny RADA z Białorusi
godz. 21.30  koncert PATRYCJI MARKOWSKIEJ z zespołem


Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×