zdjecie 2252
2018-07-09T20:08:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Mała Kalinka z Olszewo-Borek potrzebuje pomocy. W walce o jej życie liczy się każdy grosz

REKLAMA
fot. www.pomagam.pl
REKLAMA
3
1
0

Kalinka z Olszewo-Borek dziś ma nieco ponad rok. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Organizm dziewczynki nie produkuje substancji, która odpowiada za ochronę neuronów, skutkiem czego neurony umierają. Powoduje postępujący zanik mięśni. Chory z czasem przestaje samodzielnie jeść i oddychać, istnieje także konieczność podtrzymywania funkcji życiowych przez respirator.

Kalinka urodziła się w Dzień Matki 26 maja 2017 r. Jest najwspanialszym prezentem, jaki jej mama mogła sobie wyobrazić. Przez pierwsze miesiące życia dziewczynka rozwijała się prawidłowo. Nie było nawet najdrobniejszych przesłanek ku temu, że jej życie może być zagrożone. Gdy miała niespełna osiem miesięcy zaczęła tracić siły, a jej rozwój ruchowy zatrzymał się. Od dziesiątego miesiąca życia Kalinka była rehabilitowana to jednak nie przyniosło efektów, gdyż dziecko doznało złamania kości udowej. W wyniku tego jest unieruchomiona od pasa w dół, co dodatkowo niekorzystnie wpływa na jej stan zdrowia.

- Najgorsze przyszło w trzynastym miesiącu jej życia, gdyż dowiedzieliśmy się, że Kalinka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Ta okropna choroba chce odebrać jej życie. Jedynym ratunkiem dla niej jest jak najszybszy wyjazd za granicę i podjęcie leczenia magicznym lekiem o nazwie Spinraza (Nusinersen). Ten lek to dla Kalinki jedyna nadzieja, gdyż tylko on może powstrzymać rozwój choroby. Lekarstwo to należy do pięciu najdroższych leków świata a roczny koszt kuracji to około 540 000 euro. Niestety jest to kwota, która przerasta nasze możliwości finansowe – mówią rodzice Kalinki - Z całego serca prosimy o wsparcie finansowe, które będzie przeznaczone na lek Spinraza, potrzebny sprzęt medyczny ( respirator, pulsoksymetr, koflator itp)oraz zaopatrzenie ortopedyczne.

Kalinka jest bardzo radosnym dzieckiem i bardzo chce żyć! Rodzice wdzięczni będą nawet za za minimalne wsparcie.

Zbiórka funduszy na zakup leków ratujących życie Kalinki prowadzona jest za pośrednictwem fundacji Pomagam.pl. Więcej na temat akcji oraz formularz do wpłaty znajdziecie na podstronie fundacji dedykowanej Kalince

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×