2023-02-03T11:14:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Wspomnienie śp. Małgorzaty Brodzik. "Rozmiłowana w kulturze kurpiowskiej"

REKLAMA
fot. parafia Myszyniecfot. parafia Myszyniec
REKLAMA

"Śp. Małgorzata Brodzik pozostanie w naszej pamięci jako radosna, pogodna osoba, rozmiłowana w kulturze kurpiowskiej" - czytamy w jednym z pożegnań, które opublikowane zostały w mediach społecznościowych po niezwykle smutnej wiadomości o śmierci myszynieckiej radnej.

Wieloletnia radna gminy Myszyniec, działaczka społeczna Małgorzata Brodzik zmarła nagle 1 lutego 2023 r. Miała 49 lat. Wielu mieszkańców gminy nie może uwierzyć w tak tragiczną wiadomość. Żegnają ją przedstawiciele wielu środowisk.

- Wobec ciosu, który spadł na Jej Rodzinę, Przyjaciół i Bliskich, niełatwo znaleźć słowa otuchy. Prosimy przyjąć wyrazy najszczerszego współczucia i żalu. Śp. Małgorzata Brodzik pozostanie w naszej pamięci jako radosna, pogodna osoba, rozmiłowana w kulturze kurpiowskiej - czytamy we wpisie Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu.

- Była aktywnym członkiem wspólnoty parafialnej i samorządowej. Zawsze w służbie Parafii i lokalnej społeczności - wspomina parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu.

Wspomnienie śp. Małgorzaty Brodzik zamieścił również wiceminister sportu i turystyki Arkadiusz Czartoryski.

- Przy każdych wyborach parlamentarnych pomagała mi i sama startowała z PiS. M.Brodzik cieszyła się niezwykłym szacunkiem społeczności kurpiowszczyzny i gminy Myszyniec - napisał, wskazując, że Małgorzata Brodzik angażowała się w organizację Miodobrania Kurpiowskiego, w renowację zabytkowej myszynieckiej świątyni czy w lokalne uroczystości patriotyczne oraz religijne. Dodał też:

Osobną działalnością Małgosi było niezwykłe zaangażowanie w pomoc walczącej Ukrainie. Wielokrotnie ze stowarzyszeniem Rycerze Kolumba i swoim mężem Mirosławem organizowała w Myszyńcu zbiórki, pakowanie i segregowanie paczek dla Ukrainy. Pierwszy transport zebranych darów skierowany został do Odessy przesłano całego TIRa darów. Odbiorcą w Odessie był ks. Piotr Kalinowski pochodzący z Myszyńca. Kolejna akcja to zebranie paczek na Busa i przyczepkę do miejscowości Ptaki. Trzecią akcją współorganizowaną przez panią Małgorzatę Brodzik była akcja „czapeczka” dla dzieci z Ukrainy. Przesłane zostały do Odessy produkty dla najmłodszych dzieci.

Ostatnie pożegnanie śp. Małgorzaty Brodzik odbędzie się w niedzielę o godz. 14:00 w bazylice mniejszej w Myszyńcu.

REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×