eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mali odkrywcy z SP 2 w Ostrołęce badają świat [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9539
zdjecie 9539
fot. SP 2 Ostrołękafot. SP 2 Ostrołęka
REKLAMA

14 czerwca zapisze się na długo w pamięci uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce, ponieważ jest to dzień, w którym po raz trzeci odbył się Festiwal Młodego Odkrywcy. Festiwal był ukoronowaniem działalności Klubu Młodego Odkrywcy KMO H2O, który od kilku lat działa w szkole i zdobywa rzesze nowych członków wśród uczniów, których pasją jest odkrywanie i badanie świata.

- Wszystkie doświadczenia przygotowali uczniowie klas 4-8 z naszej szkoły pod czujnym okiem opiekunów i nauczycieli., a gościnnie udział wziął Klub Młodego Odkrywcy MiniMolekuły ze Szkoły Podstawowej w Dzbeninie. Uczniowie przygotowali dekoracje i stanowiska, na których można było m.in. odkryć piękno kosmosu w Planetarium i spojrzeć przez prawdziwy teleskop w poszukiwaniu planet, poznać ciekawostki na temat ludzkiego ciała, zmierzyć zawartość pyłu w powietrzu czy też zbudować średniowieczną katapultę. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska dla miłośników chemii, zwłaszcza to w języku angielskim, a także chemiczna tęcza, która przyciągała wzrok fotografów - informuje SP 2.

Niewątpliwe ważnym punktem festiwalu były stoiska, gdzie najważniejsza jest nowoczesność i technologia. Panel fotowoltaiczny, drukowanie 3D i cieszące się powodzeniem studio fotograficzne nadały naszemu wydarzeniu inny wymiar - dzięki temu uczniowie wejdą pewniejsi w przyszłość. Animatorzy KMO dokładali wszelkich starań, aby było to wydarzenie pełne radości, kreatywności i odkrywania pasji w nauce.

KMO – co jest tu ważne?

  • Podczas spotkań najważniejsze jest osobiste zaangażowanie.
  • Klubowicze sami poszukują interesujących ich tematów, zamiast zaglądać do podręcznika.
  • Uczestnicy znajdują odpowiedzi poprzez eksperymentowanie.
  • Kluczowa jest metoda naukowa, która rozwija wiele kompetencji i zdolności jednocześnie, pozwala na przekraczanie szkolnych granic między przedmiotami i pokazuje, że popełnianie błędów jest o tyle cenne, że uczy rozwiązywać problemy.

Klub Młodego Odkrywcy to program, którego koordynatorem jest Centrum Nauki Kopernik we współpracy z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×