zdjecie 2017
zdjecie 2017
zdjecie 2017
2021-04-19T09:44:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Mandat za jedzenie frytek pod McDonald? Lokalny DJ rozkręcił aferę, której nie było

REKLAMA
REKLAMA
4
1
16

Ostrołęcka policja interweniuje wobec osób zajadających się frytkami pod jednym z popularnych fast-foodów? Lokalny DJ rozkręcił w sieci aferę, której tak naprawdę nie było. Wyjaśniamy, co w niedzielne popołudnie stało się pod restaurację McDonald w Ostrołęce.

Ignoranci chcieli skorzystać z ładnej pogody i z dziećmi przy stoliku na dworzu zjeść frytki. Zbrodniarze... Nie mogli zjeść gdzieś w krzakach jąk reszta upadłego społeczeństwa?

- taki post na swoim facebookowym profilu (pisownia oryginalna) zamieścił wczoraj znany w regionie DJ i prezenter lokalnej rozgłośni radiowej.

Swój komentarz artysta opatrzył zdjęciem wykonanym zza uchylonego w aucie okna. Widzimy na nim restaurację McDonald w Ostrołęce, przed którą stoi oznakowany radiowóz policji z włączonymi sygnałami świetlnymi oraz kilka znajdujących się w pobliżu osób.

Swoim postem DJ sugeruje, że mundurowi przyjechali ukarać rodzinę, która łamała obostrzenia korzystając ze stolików znajdujących się przy restauracji. Pod postem pojawiło się wiele komentarzy wtórujących artyście i nie zostawiających suchej nitki na policjantach.

Czy tak było naprawdę? Wszak ostrołęcka policja zapowiadała, że będzie skrupulatnie sprawdzać przestrzeganie obostrzeń. Okazuje się, że w aferze rozkręconej, niejako na siłę przez DJ-a, nie ma nawet ziarenka prawdy. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy rzecznika prasowego ostrołęckiej policji.

W niedzielę, 18 kwietnia w rejonie restauracji przy ulicy Obozowej funkcjonariusze policji prowadzili dwie interwencje, lecz żadna z nich nie miała nic wspólnego z informacją, która ukazała się w sieci. Pierwsza z interwencji dotyczyła mężczyzny załatwiającego potrzeby fizjologiczne w miejscu publicznym. Mężczyzna ten został ukarany mandatem. Około dwie godziny później otrzymaliśmy zgłoszenie o tym, że w pobliżu restauracji grupa osób zaczepia klientów. Obie interwencje zgłaszane były przez mieszkańców. Nie prowadziliśmy w tym miejscu żadnych czynności związanych z łamaniem obowiązujących obostrzeń epidemicznych. Nie odnotowaliśmy też w tym miejscu żadnych przypadków naruszania obowiązujących przepisów epidemicznych.

- informuje podkomisarz Tomasz Żerański.

 

REKLAMA
zdjecie 2017
Więcej o: Ostrołęka, policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×