eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, O TYM SIĘ MÓWI

Manifestacje w Przytułach Starych. Wójt o sygnałach od mieszkańców. "Apeluję do protestujących..."

REKLAMA
zdjecie 7618
REKLAMA

Do władz gminy Rzekuń wpływają pojedyncze sygnały od mieszkańców Przytuł Starych, którzy wyrażają niezadowolenie z głośnych protestów przed więzieniem. Od kilkunastu dni odbywają się manifestacje, przyjeżdżają autokary, a demonstrujący zaczęli używać nagłośnienia. Wójt Bartosz Podolak wskazuje: - Nie jestem przekonany czy osoby, które tutaj protestują chciałyby mieć taką pikietę pod swoim domem.

Odkąd do więzienia w Przytułach Starych trafił polityk Prawa i Sprawiedliwości Maciej Wąsik skazany na 2 lata więzienia w tzw. aferze gruntowej, pod zakładem karnym gromadzą się codziennie manifestujący niezadowolenie z tego faktu. Demonstranci podnoszą argumenty, że Maciej Wąsik został ułaskawiony przez prezydenta i domagają się jego uwolnienia.

Manifestacje przybierają coraz głośniejszą formę. W ostatnim czasie uczestnicy demonstracji zaopatrzyli się w profesjonalne nagłośnienie, co sprawia, że po godzinie 18:00 w Przytułach Starych jest niezwykle głośno. Na przykład tak:

Wójt gminy Rzekuń: Są pojedyncze sygnały od mieszkańców

Co na to mieszkańcy? Czy skarżą się? Zapytaliśmy o to włodarza gminy Rzekuń, w której leży wieś Przytuły Stare.

- Do urzędu trafiają pojedyncze sygnały dotyczące pojawiających się uciążliwości związanych ze zgromadzeniem organizowanym pod więzieniem. Główne dotyczą one tarasowania drogi dojazdowej do domostw oraz głośnego zachowywania się protestujących - mówi w rozmowie z eOstroleka.pl wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak.

I wskazuje: - Przytuły Stare to piękna i spokojna wieś rolnicza. Mam wrażenie, że mieszkańcy rozumieją istotę demokracji, która pozwala na swobodne wyrażanie opinii, manifestowanie poglądów czy przekonań. Myślę, że osoby przyjeżdżające, które przeważnie są w starszym wieku zapominają, że obok są domy.

Wójt gminy Rzekuń podkreśla, że mieszkańcy chcą dojechać do gospodarstwa i odpocząć po ciężkiej pracy. Niekiedy napotykają na utrudnienia.

- Nie jestem przekonany czy osoby, które tutaj protestują chciałyby mieć taką pikietę pod swoim domem. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami więzienia, jak również policją i staramy się rozwiązywać pojawiające się problemy dnia codziennego naszych mieszkańców na bieżąco. Tym samym apeluję do osób protestujących o zachowanie rozsądku i pamiętanie, że obok żyją zwykli dobrzy ludzie - mówi wójt.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×