Marek Suski o podostrołęckich przodkach
Marek Suski, fot. WikipediaO pochodzeniu posła Prawa i Sprawiedliwości napisała jedna z największych ogólnopolskich gazet. Jak się okazuje, przodkowie Suskiego osiedlili się bardzo blisko naszego miasta. Poseł Suski jest dumny z pochodzenia i chętnie o tym opowiada.
Marek Suski z powodu pochodzenia wydaje się predysponowany do funkcji publicznych. Jest potomkiem majętnego i wpływowego niegdyś rodu Chebda de Grabie Suskich herbu Pomian. Historia rodu posła PiS liczy sześć stuleci i rozpoczęła się, gdy książę mazowiecki osiedlił jednego z jego przodków we wsi Susk Stary pod Ostrołęką w województwie mazowieckim. – Od tej nazwy wzięło się moje nazwisko – opowiada Marek Suski. W czasie konfederacji barskiej przodek posła Szymon Suski był marszałkiem ziemi łomżyńskiej i przekazał buławę Kazimierzowi Pułaskiemu. – Inny z przodków wyprawił się z hetmanem Żółkiewskim na Moskwę – dodaje poseł. - czytamy w "Rzeczpospolitej".
Cały artykuł można przeczytać na stronie internetowej "Rzeczpospolitej".
Marek Witold Suski urodził się 11 czerwca 1958 w Grójcu. To polski polityk, poseł na Sejm IV, V, VI, VII i VIII kadencji. Współtworzył Porozumienie Centrum, następnie Prawo i Sprawiedliwość. 22 lipca 2016 został wiceprzewodniczącym komisji śledczej ds. Amber Gold.
Wasze opinie
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Zobacz również
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 |
22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 |
30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 |




1
2
12