eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Marian Krupiński nie żyje. Żegnają go przyjaciele, samorządowcy, instytucje. "To wielka strata"

REKLAMA
zdjecie 7679
Śp. Marian KrupińskiŚp. Marian Krupiński
REKLAMA
zdjecie 7679

Przyjaciele, samorządowcy oraz różne organizacje regionalne żegnają Mariana Krupińskiego - wieloletniego radnego województwa mazowieckiego. Jego odejście zaskoczyło nas wszystkich.

Śp. Marian Krupiński był wieloletnim radnym województwa mazowieckiego, aktywnym politykiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. W 2010 roku był kandydatem na prezydenta Ostrołęki. Zmarł 27 listopada 2021 roku w wieku 74 lat.

Żegnają śp. Mariana Krupińskiego

Śmierć Mariana Krupińskiego zaskoczyła wszystkich. Jeszcze niedawno był widywany na różnego rodzaju wydarzeniach związanych z lokalnymi samorządami. Jak zawsze zarażał optymizmem. Aż trudno uwierzyć, że już go z nami nie ma. Nadszedł czas pożegnania.

- Jego życzliwość i zrozumienie dla spraw kultury, twórczości ludowej, ochrony dziedzictwa Kurpiów były powszechnie znane i doceniane. Zawsze życzliwy, uśmiechnięty, przyjazny - wspomina Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostołęce.

Kondolencje rodzinie śp. Mariana Krupińskiego złożyli również koledzy i koleżanki z Polskiego Stronnictwa Ludowego z Wyszkowa. To w tej partii przez wiele lat był on aktywnym działaczem.

O wielkim smutku z powodu śmierci śp. Mariana Krupińskiego informuje również GOKSiR w Goworowie. - Wielki przyjaciel GOKSiR i stowarzyszeń - tak opisują zmarłego.

- To wielka strata. Wielka! Pan Marian angażował się także bardzo mocno w realizację wielu projektów w gminie Małkinia Górna. Zapamiętam go jako człowieka bardzo energicznego, odpowiedzialnego i pełnego energii do działania - napisała Bożena Kordek, wójt gminy Małkinia Górna.

- Człowiek dobry. Życzliwy. Wierny sojusznik Gminy Kadzidło oraz Kurpiowszczyzny. Kłaniam się nisko Zmarłemu. Bardzo nisko - napisał wójt gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski.

- Otwarty, wszechstronny i zaangażowany w życie kulturalne Kurpiów. Czas przeszły zasmuca, tak jak zasmuciła nas wiadomość o odejściu Mariana Krupińskiego - wskazał Związek Kurpiów.

- Pomimo działalności w innych partiach politycznych, nigdy nie doznałem od Mariana nawet odrobiny nieżyczliwości. Przeciwnie: był zawsze pomocny, życzliwy, skutecznie pracujący dla swojego regionu. To wielka strata dla Ostrołęki i całego naszego regionu - wspomina poseł Arkadiusz Czartoryski.

- Odszedł nasz przyjaciel Marian Krupiński - Ludowiec, wieloletni radny województwa, ale przede wszystkim dobry i mądry samorządowiec oraz prawdziwy społecznik. Człowiek oddany Kurpiowszczyźnie i jej mieszkańcom. Życzliwy i otwarty na ludzi. RIP - napisał marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

- Był wspaniałym, bezinteresownym człowiekiem, który nigdy nie odmówił pomocy i wsparcia. Jesteśmy pogrążeni w smutku, gdyż był dla naszych podopiecznych zawsze życzliwy i uczynny. W sercach dzieci też pozostanie w pamięci jako człowiek niezwykle szczodry. - napisała
Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Ostrołęce Hanna Grądzka.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×