eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mariusz Popielarz: Zarzuty dla prezydenta to duże obciążenie wizerunkowe

REKLAMA
zdjecie 2793
zdjecie 2793
REKLAMA
Posłuchaj

"To bez wątpienia wizerunkowo duże obciążenie dla Ostrołęki i jej mieszkańców" - tak radny Mariusz Popielarz skomentował fakt postawienia prokuratorskich zarzutów prezydentowi Ostrołęki. Dodał również, że "problemem pozostaje styl zarządzania miastem".

W czwartek 23 lipca prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik usłyszał zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych, jakie skierowała wobec niego Prokuratura Okręgowa w Łomży. Chodzi o jeden z przetargów, a w sprawie przewija się też postać Marka T., biznesmena, o którym wielokrotnie już pisaliśmy w naszym serwisie. Jak poinformowała prokuratura, podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił złożenia wyjaśnień. Zarzucane przestępstwo zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nieprawidłowości przy przetargu? Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik usłyszał zarzuty!

O komentarz do tej sprawy zapytaliśmy przewodniczącego klubu radnych Koalicji Obywatelskiej.

Sytuacja, w której prezydent naszego miasta ma postawione zarzuty karne, to bez wątpienia wizerunkowo duże obciążenie dla Ostrołęki i jej mieszkańców. Problemem także pozostaje styl zarządzania miastem, na co wielokrotnie jako radni zwracaliśmy Panu Prezydentowi uwagę. Co do samej oceny zarzutów i nieprawidłowości chciałbym się powstrzymać do czasu ostatecznego prawomocnego wyroku sądu

- powiedział nam Mariusz Popielarz.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 2793
Kalendarz imprez
lipiec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
 6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
 13 dk14  15 dk16  17  18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24  25  26
 27  28 dk29  30  31  1  2
×