zdjecie 9271
zdjecie 9271
2021-03-10T11:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Marszałek Adam Struzik najlepszy wśród marszałków województw

REKLAMA
Zdjęcie główneMarszałek Mazowsza Adam Struzik
REKLAMA
2
3
14

W organizowanym przez Portal Samorządowy plebiscycie marszałek Adam Struzik po raz kolejny stanął na najwyższym podium, wyraźnie wyprzedając włodarzy polskich województw. Powtórzył swój sukces z 2016 i 2018 r.

Po raz trzeci zdobyłem zaszczytny tytuł Samorządowca Roku. To dla mnie ogromne wyróżnienie i wielki zaszczyt, szczególnie, że ostatni rok ze względu na pandemię był dla nas wszystkich, także dla samorządu wielkim wyzwaniem. Tym bardziej dziękuję Państwu za głosy i zaufanie, którym mnie obdarzyliście

– podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

O zaszczytny tytuł Samorządowca Roku rywalizowali włodarze i radni z całego kraju, reprezentujący gminy, powiaty oraz województwa. W pierwszej trójce najlepiej ocenianych marszałków w 2020 r znaleźli się także: Olgierd Geblewicz - marszałek województwa  zachodniopomorskiego, Jarosław Stawiarski – marszałek województwa lubelskiego i  Cezary Przybylski – marszałek województwa dolnośląskiego. Wyróżnieni samorządowcy otrzymają okolicznościowe pamiątki w postaci dyplomów.

Od blisko 6 lat na Portalu Samorządowym w dedykowanym serwisie czytelnicy mogą na bieżąco oceniać i komentować pracę radnych, prezydentów, burmistrzów i marszałków. Jak podkreśla Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisu PortalSamorzadowy.pl plebiscyt cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od momentu jego powstania. W tej edycji czytelnicy, wybierając swoich liderów samorządowych, oddali 133 tys. głosów (od 1 stycznia 2020 r. do 21 stycznia 2021 r.)  

 

Bogate doświadczenie

Adam Struzik pełni funkcję marszałka województwa mazowieckiego od 2001 r. To aktywny samorządowiec, czynnie zaangażowany w życie społeczno-polityczne Mazowsza i Polski. Działa dla ludzi, dla Mazowszan. Angażuje się w sprawy regionu, jego zrównoważony oraz dynamiczny, wieloaspektowy rozwój, dba o efektywną strategię prorozwojową oraz budowanie społeczeństwa informacyjnego, obywatelskiego. Jego pracę dostrzegły liczne organizacje, instytucje branżowe, samorządy czy przedsiębiorcy – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Posiada ponad 150 medali i nagród, każdy rok przynosi kolejne wyróżnienia. Warto wymienić chociaż kilka z nich:

  • Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego przyznana przez ministra administracji i cyfryzacji za dotychczasowe zasługi i pracę na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego,
  • Złota Odznaka im. Króla Kazimierza Wielkiego przydzielona przez warszawską Konfederację Budownictwa i Nieruchomości,
  • Statuetka „Lider działalności samorządowej 2014” wręczona przez Wołomiński Klub Biznesu,
  • Odznaka Honorowa im. Pamięci Prezydenta Stefana Starzyńskiego nadana przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy za wieloletnią działalność na rzecz stolicy,
  • Nagroda ,,Aleksandrii” od prezydenta Siedlec, przyznawana dla wybitnych osobowości, które przyczyniły się do rozwoju miasta. Jest wyrazem podziękowania za całokształt działalności na rzecz regionu i jego mieszkańców.
  • Medal im. Ludwika Mieczkowskiego – za szczególne zasługi na rzecz rozwoju społecznego, gospodarczego i kulturalnego Ostrowi Mazowieckiej.
  • Medal – nagroda im. Grzegorza Palki za wybitne zasługi dla samorządu terytorialnego – przyznawana przez Ligę Krajową.

 

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×