Adam Struzik został honorowym obywatelem miasta Ostrołęki. Decyzję podjęli radni i byli w tej kwestii wyjątkowo jednogłośni.
Projekt uchwały, który został poddany pod głosowanie radnych podczas czwartkowej sesji, przewidywał nadanie Adamowi Struzikowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta Ostrołęki. To najwyższe wyróżnienie, jakie samorząd lokalny może przyznać osobie zasłużonej dla miasta. "Prezydent szeroko uzasadnił wniosek, przedstawił działalność samorządową pana marszałka Struzika" - mówił przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki. Komisje pozytywnie oceniły projekt uchwały, a prezydent dorzucił jeszcze coś od siebie.
- Postać dla wszystkich samorządowców bardzo dobrze znana. Wybitny lekarz i nie tylko, wybitny samorządowiec. Od 25 lat pełni funkcję marszałka województwa mazowieckiego. Jest człowiekiem, który bardzo dobrze rozumie i wie, na czym polega samorząd. Od 25 lat wspiera jednostki samorządu terytorialnego, w tym w szerokim zakresie miasto Ostrołęka - argumentował Niewiadomski.
"Pan Adam Struzik jest człowiekiem, który działa poza podziałami" - powiedział włodarz Ostrołęki. Wskazał, że kwestia przynależności partyjnej nie ma znaczenia, jeżeli chodzi o przyznawanie środków z Mazowsza. - Ja wiem, że ta nagroda przyznawana jest wyjątkowym osobom i myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pana marszałka za taką osobę uznać - zaznaczył Paweł Niewiadomski.
Uchwała zyskała szerokie poparcie. Radny Henryk Gut (PiS) dołączył się do wypowiedzi prezydenta, choć przecież marszałek jest z PSL-u. "Jestem przekonany, że należy wesprzeć taką inicjatywę" - podkreślił. Również radny Adam Kurpiewski (KO) poparł inicjatywę. Nazwał ją "wspaniałą". - Województwo mazowieckie kojarzy nam się z marszałkiem Struzikiem! - stwierdził. Natomiast wiceprezydent Stanisław Kubeł przypomniał, że Adam Struzik, jako marszałek senatu, wspierał budowę mostu Madalińskiego w Ostrołęce.
Radni byli wyjątkowo zgodni - 19 za, 0 przeciw. Adam Struzik został honorowym obywatelem Ostrołęki i na czerwcowej sesji ma odebrać wyróżnienie.









!["Piosenki naszych mam". Wyjątkowy koncert w Rzekuniu [WIDEO, ZDJĘCIA]](./luba//dane/pliki/zdjecia/2026/m/img_1727_normal.jpg)

1
4
18