eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Maseczki dla pracowników szpitala powstają w… Ostrołęckim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
fot. OCKfot. OCK
REKLAMA

Do grona instytucji wspierających medyków w walce z koronawirusem dołącza Ostrołęckie Centrum Kultury. W placówce, która w związku z pandemią zmuszona była zawiesić swoją dotychczasową działalność, powstają maseczki ochronne dla pracowników szpitala.

W szycie maseczek zaangażowała się grupa pracowników OCK. Początkowo uszyli maseczki dla siebie i innych współpracowników, potem jednak, zdecydowano się pójść o krok dalej i zająć się szyciem na szerszą skalę.

- Dziennie jesteśmy w stanie przygotować kilkadziesiąt maseczek. W skali tygodnia daje to już kilkaset.. Może nie jest to pewnie wielka pomoc, ale w dzisiejszych czasach nawet niewielka ilość tych maseczek w jakiś sposób wesprze tych, którzy są na pierwszej linii frontu

– mówi Tadeusz Wiśniewski, dyrektor OCK.

Maseczki, które powstawać będą w wyłączonym z działalności kulturalnej OCK trafią do służb medycznych z ostrołęckiego szpitala. Każda dodatkowa ilość maseczek przekazywana medykom oraz personelowi szpitala pozwala w znacznym stopniu na powstrzymanie ryzyka rozsiania wirusa poza placówkę. Podobne akcje szycia maseczek czy drukowania przyłbic ochronnych organizuje wiele instytucji, firm ale też indywidualnych osób. W pomoc służbom medycznym przy zwalczaniu pandemii koronawirusa angażuje się coraz szersze grono.

- Jesteście ludźmi, którzy są bardzo cenni. Wasze zaangażowanie, wasza świadomość i chęć niesienia pomocy, ryzykując własnym zdrowiem. Ryzykujecie i niesiecie pomoc tym, w stosunku do których nie macie pewności czy są to już osoby zarażone koronawirusem. Idziecie z otwartymi rękoma i za to Wam serdecznie dziękujemy

– dodaje dyrektor Wiśniewski.


Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×