eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mateusz Lachowski o „ruskim mirze” - spotkanie z korespondentem wojennym na Ukrainie [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2143
REKLAMA

Mateusz Lachowski, korespondent wojenny, opowiedział w Ostrołęce jak wygląda sytuacja na froncie i jak z inwazją rosyjską radzi sobie Ukraina.

Spotkanie rozpoczęło się krótkim filmem obrazującym to co dzieje się w ogarniętym wojną kraju naszych sąsiadów. Podczas rozmowy Lachowski wspomniał m.in. o mordach w Bucz, sytuacji na froncie, o tym jak wygląda życie w czasie wojny oraz o stosunku Ukraińców do Polaków i rosyjskiego agresora.  

Mateusz Lachowski opowiedział sporo o pracy korespondenta wojennego. Usłyszeliśmy m.in. o jego przeżyciach na linii frontu, o codziennym życiu żołnierzy liniowych, a także o położeniu ludności cywilnej, która pozostała na terenach bezpośrednio objętych walkami. Podczas dyskusji zostały poruszone również wątki stosunku Ukraińców do Polaków, nacjonalizmu ukraińskiego czy też pomocy jaką państwo polskie przekazuje do Kijowa. Nasz gość opowiedział też o swoich osobistych motywacjach, które skłoniły go do wyjazdu na Ukrainę, oraz o doświadczeniach z pobytu w miejscowościach Bucza, Izium, Irpień, Wuhledar, Kramatorsk i innych dotkniętych rosyjską agresją.
- relacjonuje spotkanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Mateusz Lachowski urodził się w 1992 r. w Lublinie. Jest fotoreporterem, reżyserem, dziennikarzem mającym na koncie współpracę z wieloma polskimi mediami. Zajął III miejsce w konkursie na Dziennikarza Roku Grand Press 2022. Od pierwszego dnia agresji Rosji na Ukrainę, 24 lutego 2022 r., pracuje jako korespondent wojenny, obecnie w telewizji Polsat. Niemalże każdego dnia przekazuje informacje z frontu. Był pierwszym dziennikarzem z Polski, który relacjonował mord cywilów ukraińskich w Buczy.

Spotkanie odbyło się w Muzeum Żołnierzy Wyklętych 25 maja 2023 r.

Zobacz zdjęcia i wideo ze spotkania z Mateuszem Lachowskim w Ostrołęce.
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29 dk30 dk31  1  2  3  4
×