eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Matury 2020: Pierwszy dzień egzaminów i zmagania z językiem polskim [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 1896
Miesiąc później niż zazwyczaj – w poniedziałek, 8 czerwca, wystartował maturalny maraton. Dziś, pierwszego dnia egzaminów maturzyści mierzą się z językiem polskim. Zobaczcie, jak w dobie koronawirusa i restrykcji z nim związanych wyglądał egzamin dojrzałości.

Obowiązkowe maseczki, zachowanie bezpiecznego odstępu i dezynfekcja dłoni przed wejściem na teren szkoły – to najważniejsze z obecnie obowiązujących zasad podczas egzaminów maturalnych. Również ławki w szkoła ustawione zostały „pod linijkę” – odstępy między każdym z uczniów zasiadających na sali egzaminacyjnej reguluje rozporządzenie resortu edukacji.

Pozostała część egzaminu przebiega już standardowo – początek o godzinie 9:00 – egzamin na poziomie podstawowym i godzina 14:00 egzamin na poziomie rozszerzonym.

W ZSZ nr 1 im. dr Józefa Psarskiego w Ostrołęce, które odwiedziliśmy dziś kilkanaście minut przed rozpoczęciem egzaminu, atmosfera nie różniła się mocno od tej sprzed roku. O właściwe przestrzeganie zasad bezpieczeństwa dbali pracownicy szkoły, młodzież natomiast bez narzekania respektowała obowiązujące obostrzenia. Jedyny stres, jaki odczuwali uczniowie dotyczył samego egzaminu i pytań. Te poznamy zaraz po zakończeniu egzaminów i – jeśli udostępnione zostaną w serwisach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej – opublikujemy na łamach naszego serwisu.

Zobaczcie naszą fotorelację z pierwszego dnia egzaminów dojrzałości w ZSZ nr 1 w Ostrołęce oraz w ZSZ nr 2.

Matura 2020 - język polski w ZSZ nr 2

REKLAMA
zdjecie 1896

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9 dk10 dk11 dk12  13
 14  15 dk16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Koncerty
×