eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Mazopiknik w Lelisie! Jarmark, gry, zabawy. "Kurpiowszczyzna folklorem stoi" [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
REKLAMA

Na stadionie w Lelisie rozpoczął się Mazopiknik - to wyjątkowe wydarzenie samorządu województwa mazowieckiego. Jego zwieńczeniem będzie występ kabaretu Łowcy.B.

Od godziny 11.00 na stadionie przy Szkole Podstawowej w Lelisie odbywa się wyjątkowy piknik. W programie m.in. jarmark wyrobów ludowych i produktów regionalnych, warsztaty eko, miasteczko zdrowia z bezpłatnymi badaniami, pokazy magiczne i nauka tańca, gry i zabawy. Dla najmłodszych przygotowano malowanie buziek czy plecenie warkoczyków.

- Taka gmina podmiejska również ma swoje atuty, atrakcje i myślę, że turyści, jak i ci, którzy przejeżdżają przez Lelis, po prostu to doceniają. Turystyka nabiera nowego znaczenia, coraz więcej mamy osób odwiedzających - mówił w MAZOPoranku z Lelisa wójt gminy Lelis Stefan Prusik.

W programie gościł też Mariusz Popielarz, dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego. - Kurpiowszczyzna folklorem stoi. Wycinanka jest jednym z wielu elementów tego folkloru, ale nie jedynym. Folklor to taniec, śpiew, rękodzieło artystyczne, to także haft czy tkactwo. Ale też wspaniałe smakołyki w postaci fafernuchów, piwa kozicowego - zachwalał Popielarz.

Od godziny 18:00 rusza program rozrywkowy, a w jego trakcie wystąpi Artur Gotz z zespołem oraz gwiazda kabaretowa - Łowcy.B.

REKLAMA
Więcej o: Mazopiknik, Lelis

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×