eOstroleka.pl
Ostrołęka,

MazoPiknik w Ostrołęce. Świetna zabawa i moc atrakcji [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Ostrołęka znalazła się wśród kilku mazowieckich miast objętych tegoroczną trasą MazoPikniku. To doskonałą okazja do dokładniejszego poznania Mazowsza i wszelkich walorów tego regionu Polski, od zabytków przez atrakcje turystyczne i charakterystyczne smaki. Impreza potrwa do późnych godzin wieczornych, warto więc dziś wybrać się na nadnarwiańskie błonia.

Organizatorem MazoPikniku jest samorząd Województwa Mazowieckiego. Pikniki odbywają się w dużych miastach (najczęściej byłych miastach wojewódzkich sprzed reformy administracyjnej w latach 90-tych ubiegłego wieku). W ramach pikniku tworzone jest swego rodzaju rozrywkowo-edukacyjne miasteczko z wieloma atrakcjami dla mieszkańców.

Zachęcam do tego, żebyście Państwo w sposób praktyczny podeszli do tego pikniku i skorzystali z tego wszystkiego, co tu się znajduje. Mamy miasteczko zdrowia, gdzie możemy przeprowadzić badania profilaktyczne (...) Znajdujemy się nad Narwią, to wspaniałe miejsce, mamy piękną pogodę, korzystajmy z tego.

mówił przedstawiciel organizatora, Mariusz Popielarz, dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego oficjalnie otwierając MazoPiknik w Ostrołęce.

Wśród wielu atrakcji, które czekają na pikniku są m.in. ciekawe konkurencje rodzinne, konkursy dla najmłodszych, stoiska z smakowitymi przekąskami, pyszna kawa, miody. Bez opuszczania Ostrołęki można wirtualnie zwiedzić kilka mazowieckich muzeów, zamków i innych atrakcji turystycznych. Można też, co szczególnie podkreślano podczas oficjalnego otwarcia pikniku, zasięgnąć porad profilaktycznych czy wykonać podstawowe badania. Część piknikowa trwać będzie jeszcze do godziny 18:00. Od 18:00 rozpocznie się plenerowa potańcówka o potem kolejna ciekawa atrakcja - tzw Silent Disco.

 

Materiał filmowy 1 :
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15  16  17  18
 19  20 dk21  22 dk23 dk24 dk25
 26  27 dk28  29  30 dk31  1
×