2016-05-02T19:11:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Mazowsze inwestuje w sport

REKLAMA

Już niedługo na mapie obiektów sportowych Mazowsza pojawią się nowe hale sportowe, boiska, a nawet skateparki i place zabaw. Zarząd województwa zdecydował o przyznaniu dotacji z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej na realizację 41 nowych projektów sportowych w regionie. W sumie na ten cel w ciągu najbliższych kilku lat przeznaczonych zostanie ponad 23,2 mln zł, z czego w tym roku – przeszło 9,7 mln zł.

– Od lat wspieramy samorządy lokalne, które inwestują w infrastrukturę sportową. Chcemy, by mieszkańcy Mazowsza mogli realizować swoje pasje tym bardziej, że uprawianie sportu stało się ostatnio bardzo popularne. Coraz więcej ludzi biega, gra w piłkę albo jeździ na rolkach czy zimą na łyżwach. Są wśród nich zarówno dzieci, jak i dorośli. To bardzo cieszy, bo sport to nie tylko zdrowy styl życia, ale również dobra forma spędzania czasu wolnego – podkreśla Rafał Rajkowski, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Na liście podstawowej inwestycji, które będą realizowane w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego 2016, znalazło się 41 projektów, z których dwa są kontynuacją rozpoczętych już w ubiegłym roku inwestycji (budowa hal sportowych w Sokołowie Podlaskim i Kobyłce). Szanse na wsparcie mają również projekty znajdujące się na 18-punktowej liście rezerwowej.

Dofinansowanie trafi m.in. na budowę 8 hal sportowych, np. przy szkołach w Cegłowie (pow. miński), Belsku Dużym (pow. grójecki) i Malcanowie (pow. otwocki). Poza tym powstanie 16 szkolnych boisk sportowych m.in. w Jadowie (pow. wołomiński) i Iłży (pow. radomski). W nowych salach gimnastycznych będą mogli ćwiczyć uczniowie m.in. z Kazunia Polskiego, Lipników (pow. ostrołęcki) czy Porządzia (pow. wyszkowski).  Z kolei dzieci z Wymysłowa, Pilawy, Płocka, Brwinowa, Paroli i Wyszkowa będą miały nowe place zabaw. Oprócz tego pojawią się skateparki, siłownie plenerowe, bieżnie, a niektóre istniejące już obiekty sportowe zostaną przebudowane lub wyremontowane – np. zmodernizowany zostanie kompleks sportowy w Gimnazjum nr 3 w Ciechanowie.  

Środki na realizację inwestycji w ramach Programu Rozwoju Bazy Sportowej Województwa Mazowieckiego pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Kalnedarz imprez
kwiecień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31  1  2  3  4 5
 6  7  8  9  10  11  12
 13  14  15  16 17  18  19
 20  21  22  23  24  25  26
 27  28  29  30  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń