eOstroleka.pl
Region,

Mazowsze: Ruszają stypendia dla najzdolniejszej młodzieży

REKLAMA
zdjecie 5616
fot. mazovia.plfot. mazovia.pl
REKLAMA
zdjecie 5616

Dobra informacja dla uczniów z Mazowsza. Aż 1120 z nich może skorzystać z organizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego programów stypendialnych. Właśnie rusza nabór wniosków. Jest o co walczyć. Na ten cel samorząd województwa przeznaczy ponad 6 mln zł.

Środki pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020 (Oś Priorytetowa X). Nowością będzie możliwość ubiegania się o wsparcie finansowe przez uczniów szkół zawodowych.

Tegoroczne wsparcie finansowe dla najbardziej uzdolnionej młodzieży realizowane będzie w ramach dwóch programów: Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych oraz Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka. Samorząd województwa przeznaczył na ten cel ponad 6 mln zł. Aż 60 proc. środków trafi do młodzieży z terenów wiejskich, a 40 proc. z terenów miejskich. Środki pochodzić będą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020 (Oś Priorytetowa X).

Wymagania

Rejestracja on-line do programów stypendialnych będzie trwać przez 7 dni roboczych od 22 do 30 października br. Wszyscy uczniowie, którzy chcieliby skorzystać ze wsparcia muszą wypełnić odpowiednie formularze.

– To bardzo ważne, aby szansę na naukę miały zarówno dzieci z zamożnych rodzin, jak i te, których rodziców nie stać na zakup podręczników, pomocy dydaktycznych m.in. komputera, sprzętu laboratoryjnego czy też odczynników chemicznych. Dzięki naszej pomocy uczniowie mogą nie tylko zakupić niezbędny sprzęt czy literaturę, ale także brać udział w kursach językowych, różnego typu wydarzeniach kulturalnych czy wyjazdach naukowo-badawczych. To inwestycja w młodych ludzi, ich przyszłość i szczęście, co mam nadzieję przełoży się na lepszy start w dorosłe życie – powiedziała Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Więcej informacji na temat stypendiów oraz formularze zgłoszeniowe na stronach: dla gimnazjalistów – www.stypendia.oeiizk.waw.pl ,  a dla uczniów szkół zawodowych www.stypendiazawodowe.oeiizk.waw.pl . Każdy stypendysta otrzyma wsparcie ze strony nauczyciela opiekuna.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×