2021-11-10T16:56:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Mazowsze wspiera, gminy inwestują. W planach drogi, przedszkole i biblioteka

REKLAMA
zdjecie 4840
zdjecie 4840
fot. mazovia.plfot. mazovia.pl
REKLAMA
1
0
11

Rozbudowa dróg, remonty szkół czy przygotowanie terenów inwestycyjnych – to projekty, które już wkrótce będą realizowane przy wsparciu samorządu województwa w powiatach ostrowskim, ostrołęckim i wyszkowskim. Lokalne samorządy otrzymały dziś niemal 26,5 mln zł.

Do gmin powiatu ostrołęckiego trafiło 12,6 mln zł. Gminy Goworowo, Kadzidło oraz Miasto Ostrołęka zainwestują w lokalne drogi. Gmina Lelis wybuduje przedszkole w Białobieli, a Gmina Lelis – filię gminnej biblioteki.

Jak mówi radny województwa Mirosław Augustyniak, to inwestycje, które przełożą się na lepszą jakość życia mieszkańców. – Większość projektów to koszty liczone w milionach złotych. To inwestycje kosztowne, ale bardzo potrzebne, dlatego współpraca samorządu województwa z gminami jest tu kluczowa – dodaje.

Budowa drogi gminnej w miejscowości Kruszewo, gm. Goworowo – etap II

W ramach inwestycji przebudowana zostanie droga gminna na odcinku od km 0+000 do km 0+6-2,84. Zaprojektowana nowa droga będzie drogą lokalną. Powstanie jezdnia o szerokości 5,5 metra, obustronne pobocza, odwodnienie, zjazdy i oznakowanie. Zaprojektowana nowa droga będzie drogą lokalną. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy 459 tys. zł.

Przebudowa ul. Przechodniej oraz ul. Strażackiej w Goworowie wraz z budową oświetlenia ulicznego i przebudową kanalizacji deszczowej

Inwestycja obejmuje przebudowę kanalizacji deszczowej w ul. Strażackiej, budowę oświetlenia ulicznego, budowę jezdni ul. Przechodniej oraz zjazdów, chodników i miejsc postojowych. Zadanie obejmuje także prace przygotowawcze, rozbiórkowe, ziemne oraz korytowanie i profilowanie. Powstanie nowa nawierzchnia jezdni wraz z podbudową i krawężniki. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy 456 tys. zł.

Budowa ul. Natury wraz z połączeniem z ul. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce

Inwestycja polega na budowie ul. Natury, przedłużenia ul. Arkadiusza Gołasia, która dzięki temu zyska dostęp do ul. Goworowskiej oraz połączenia drogi z ul. Natury. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy 4 mln zł.

Umożliwienie dostępu do edukacji przedszkolnej dzieci mieszkańców gminy Lelis przez budowę Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Białobieli

Inwestycja polega na budowie przedszkola przy Szkole Podstawowej w Białobieli. Projekt zakłada powstanie budynku parterowego, funkcjonalnie połączonego z salą gimnastyczną szkoły i łącznikiem. W budynku mają powstać dwie sale do zajęć z dodatkowymi pomieszczeniami, kuchnią oraz szatnią. Powierzchnia użytkowa budynku będzie wynosiła 215 m2. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy 1,2 mln zł.

Budowa Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Surowem

Projekt zakłada budowę Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Surowem i zagospodarowanie terenu wokół obiektu. W ramach inwestycji powstanie wypożyczalnia wraz z pomieszczeniem przeznaczonym na czytelnię oraz miejscem spotkań dla lokalnej społeczności. Powstaną także zaplecza, pomieszczenia socjalne i toalety. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Samorząd Mazowsza na realizację inwestycji przekaże 2,2 mln zł.

Budowa i rozbudowa drogi w Wachu kol. Tabory

Samorząd Mazowsza przeznaczy ponad 1,7 mln zł na budowę drogi gminnej w Wachu. W ramach zadania wykonana zostanie jezdnia asfaltowa o szerokości 5 m i długości 1,7 km wraz z poboczami, rowami odwadniającymi. Powstanie także oznakowanie drogowe i przebudowany będzie również most, który aktualnie wymaga rozbiórki.

Budowa i rozbudowa drogi w Kadzidle kol. Szwed

Zadanie obejmuje budowę nowej drogi gminnej rozpoczynającej się skrzyżowaniem z drogą powiatową, a kończącej się na połączeniu z drogą gminną. Projekt zakłada wykonanie jezdni asfaltowej o szerokości 6 m i długości 2,3 km wraz z poboczami, rowami odwadniającymi oraz ustawieniem oznakowania drogowego. Zadanie obejmuje budowę nowej drogi gminnej rozpoczynającej się skrzyżowaniem z drogą powiatową, a kończącej się na połączeniu z drogą gminną. Samorząd Mazowsza na ten cel przeznaczy 2,1 mln zł.

REKLAMA
Więcej o: Mazowsze, samorząd

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10  11 dk12
dk13  14 dk15 dk16  17 dk18 dk19
dk20  21 dk22  23  24  25  26
dk27  28  1  2  3  4  5
×