zdjecie 8733
zdjecie 8733
zdjecie 8733
2021-09-30T10:51:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Medale za długoletnią służbę oraz za zasługi dla policji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
6
1
0

Na placu przed Komendą Wojewódzką Policji w Radomiu odbyło się uroczyste ślubowanie przyjętych do służby policjantów. Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki wraz z Wicewojewodą Mazowieckim Arturem Standowiczem wręczyli odznaczenia państwowe i resortowe. Wśród odznaczonych medalem za Zasługi dla Policji znalazł się Wicestarosta Ostrołęcki Pan Krzysztof Parzychowski oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka Pan Zdzisław Gadomski. Medalem za Długoletnią Służbę został odznaczony specjalista Zespołu Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce nadkom. Piotr Zaurski. W uroczystości wziął udział także Komendant Miejski Policji w Ostrołęce mł. insp. Mirosław Olszewski.

Punktualnie o godz. 11 meldunek o rozpoczęciu uroczystości złożył Komendantowi Wojewódzkiemu Policji zs. w Radomiu insp. Waldemarowi Wołowcowi, podinsp. Krzysztof Kmieciak. Następnie ślubowanie złożyło 58 policjantów, w tym 15 policjantek.

W uroczystości wzięła udział kadra kierownicza KWP zs. w Radomiu, w tym I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, insp. Jakub Gorczyński, naczelnicy wydziałów oraz mł. insp. Dariusz Brzezicki - Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu.

Po uroczystym ślubowaniu Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz Komendant Wojewódzki Policji zs. w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec wręczyli Medale za Długoletnią Służbę, które przyznaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej jako „nagrodę za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa”. Srebrny Medal za Długoletnią służbę otrzymał nadkom. Piotr Zaurski specjalista Zespołu Techniki Kryminalistycznej WDŚ KMP Ostrołęka.

Następnym punktem uroczystości było wręczenie medali za Zasługi dla Policji. Wśród odznaczonych brązowym medalem za Zasługi dla Policji znaleźli się: Wicestarosta Ostrołęcki Krzysztof Parzychowski oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka Zdzisław Gadomski. Medal za Zasługi dla Policji został ustanowiony ustawą z dnia 7 czerwca 2001 r. jako odznaczenie za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji.

"pragnę serdecznie pogratulować funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji wyróżnień odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Są one wyrazem uznania dla Waszego zaangażowania i rzetelności w realizacji obowiązków służbowych oraz ciężkiej pracy. Medale, które Państwo otrzymaliście stanowią formę podziękowań mieszkańców Mazowsza za Wasz wkład i zaangażowanie w zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.
- mówił Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu insp. Waldemara Wołowca.

Do życzeń komendanta dołączył się także Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz. Gratulacje odznaczonym złożył także biorący udział w uroczystości mł. insp. Mirosław Olszewski Komendant Miejski Policji w Ostrołęce.
REKLAMA
zdjecie 8733
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
Dzisiaj:
Wydarzenia
18:00 Stand-up
Kino JANTAR
×