eOstroleka.pl
Region,

Karetki z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza dla ostrołęckiego Meditransu [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 94
zdjecie 94
REKLAMA

Dwa nowoczesne ambulanse ratunkowe wraz z wyposażeniem trafiły do ostrołęckiego „Meditransu”. Będą służyć mieszkańcom powiatu wyszkowskiego. Zostały zakupione w ramach zeszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Ich wartość to 1 mln zł. Dziś w Wyszkowie w przekazaniu karetek wzięli udział członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak oraz dyrektor SPZOZ „Meditrans Ostrołęka" Mirosław Dąbkowski.

Jak podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc, karetki zostały zakupione dzięki zaangażowaniu mieszkańców. Oddali oni na ten projekt w BOM 381 głosów. – To Mazowszanie zadecydowali o tym zakupie. Nowe karetki to zarówno większe bezpieczeństwo, jak i komfort dla pacjentów i ratowników medycznych.

Wartość ambulansów to aż 1 mln zł. Jedna z nich trafi do Wyszkowa, a druga do Długosiodła. – Sfinansowanie zakupu ambulansów to niezwykle ważny wkład samorządu województwa mazowieckiego w zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańcom powiatu wyszkowskiego. Będziemy mogli szybciej i sprawniej ratować życie i zdrowie ludzi – zaznacza Mirosław Dąbkowski, dyrektor SPZOZ „MEDITRANS OSTROŁĘKA” SPRiTS w Ostrołęce.

Pojazdy to ambulanse ratunkowe typu C zbudowane na bazie samochodu Volswagen Crafter. Są wyposażone m.in. w nosze główne wraz z transporterem, deski ortopedyczne dla dzieci i dorosłych, ssak akumulatorowy, pulsoksymetr, plecaki ratunkowe, krzesło kardiologiczne i respirator transportowy.

Radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak dodaje, że inwestycje w służbę zdrowia są bardzo potrzebne. – Ambulanse są dobrze wyposażone. Cieszę się, że zasilą flotę ostrołęckiego Meditransu.

To kolejne karetki, które trafiły do ostrołęckiego pogotowia. W ubiegłym roku, dzięki środkom z budżetu województwa mazowieckiego, „Meditrans” otrzymał 6 ambulansów, w tym 2 zakupione w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.


Właśnie zakończyło się głosowanie na tegoroczne projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Mieszkańcy regionu mogli oddawać głosy na 18 projektów z puli ostrołęckiej i 73 z puli ogólnowojewódzkiej. Wyniki głosowania zostaną ogłoszone do 30 czerwca.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×