zdjecie 9344
zdjecie 9344
2021-02-05T14:06:45+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Miała być miłosna przygoda z „amerykańską żołnierką” a został... pusty portfel

REKLAMA
Zdjęcie głównezdjęcie ilustracyjne
REKLAMA
0
1
8

To miała być miłosna przygoda w iście filmowym stylu – amerykańska żołnierka z Florydy pełniąca wojskową misję w Turcji poszukuje „drugiej połówki”, z którą mogłaby spędzać wspaniałe chwile trwoniąc zarobioną w wojsku fortunę. Zakochuje się w 26-letnim mieszkańcu Wyszkowa, wysyła mu w paczce milion dolarów… W efekcie tego z portfela wyszkowianina znika kilkanaście tysięcy złotych.

 Cała historia zaczęła się pod koniec ubiegłego roku, kiedy to 26-letni wyszkowianin poznał na portalu społecznościowym młodą i atrakcyjną kobietę, która twierdziła, że jest amerykańską żołnierkę z Florydy, pełniącą misję w tureckim obozie wojskowym. Przez jakiś czas mężczyzna prowadził z „żołnierką” korespondencję, aż pewnego dnia kobieta (oszustka bądź oszust, bo nigdy nie mamy pewności, kto jest po drugiej stronie) wyznała mężczyźnie miłość. W kolejnej korespondencji kobieta poinformowała „ukochanego”, że postanowiła przesłać mu milion dolarów.

 Dla uprawdopodobnienia swojej deklaracji oszustka przesłała do wyszkowianina zdjęcie walizki pełnej pieniędzy. Mężczyzna miał tylko opłacić przesyłkę firmie kurierskiej. 26-latek przekazał za pomocą komunikatora wszystkie swoje dane, adres zamieszkania, numer telefonu oraz adres e-mail.

 Po kilku dniach mieszkaniec Wyszkowa na adres e-mail otrzymał w języku polskim wiadomość od „tureckiej firmy kurierskiej”, o konieczności wpłacenia 1000 euro na podany numer konta za wysłanie przesyłki. 26-latek przelał wskazaną kwotę. Po kilku dniach mężczyzna otrzymywał wiadomości o problemach z dostarczeniem paczki i kolejnych opłatach. Z wiadomości wynikało, że służba celna zatrzymała przesyłkę na terenie Polski i należy zapłacić cło. W wyniku tego oszustwa 26-latek stracił prawie 14 tys. zł. Oszustka była na tyle bezwzględna w swoich działaniach, że zachęcała wyszkowianina do zaciągania pożyczek.

- informuje komisarz Damian Wroczyński z KPP w Wyszkowie.

 Oszustwo „na amerykańskiego żołnierza” to jedna z najnowszych form tego procederu. Pamiętajmy, że zawierając nowe znajomości należy być ostrożnym, w szczególności, gdy osoba, którą dopiero co poznaliśmy, oczekuje od nas przekazania pieniędzy lub innych kosztowności.

 Warto pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują swój sposób działania i dlatego w każdym przypadku, gdy ktoś próbuje uzyskać od nas pieniądze, trzeba wykazać się dużą ostrożnością. Przypominamy, że cały czas aktualne są ostrzeżenia dla seniorów przed próbami oszust metodami „na wnuczka” i „policjanta”. Najlepiej jednak nie ulegać chwilowemu zauroczeniu, presji czasu i nie przekazywać pieniędzy nieznanym osobom.

 O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy poinformować policję. Pamiętajmy, że tylko nasza ostrożność, czujność i dystans do przekazywanych informacji spowodują, że nie staniemy się kolejną ofiarą oszustwa!

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×