zdjecie 762
zdjecie 762
2018-03-25T11:04:24+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Miasto odpiera zarzuty w sprawie dzieci przebranych za płody

REKLAMA
REKLAMA
2
0
8

-Wiele osób błędnie zinterpretowało nasze działanie, przypisując nam postawy i intencje, których nie mieliśmy - czytamy w oświadczeniu ostrołęckiego ratusza. Urzędnicy odnoszą się do zarzutów medialnych dotyczących przedstawienia, w którym dzieci wystąpiły przebrane za płody.

W środę, 21 marca w Ostrołęce oficjalnie zainaugurowano program „Za życiem”, w ramach którego przy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej powstał Ośrodek Koordynacyjno – Rehabilitacyjno – Opiekuńczy. Placówka będzie wspierać rodziny dzieci niepełnosprawnych, służyć wsparciem psychologicznym, poradami czy rehabilitacją. Miasto otrzymało na ten cel 700 tysięcy złotych rządowego wsparcia.

O Ostrołęce mówił cały kraj, a to za sprawą przedstawienia, w którym dzieci przebrane były za płody. Na facebookowej stronie Urzędu Miasta Ostrołęki pojawiło się wiele krytycznych komentarzy internautów z całej Polski, choć ostatecznie były one usuwane. Ratusz zdecydował się jednak na wydanie oświadczenia.

Poniżej oficjalne stanowisko Urzędu Miasta:


Szanowni Państwo, 21 marca miała miejsce uroczystość zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Ostrołęce, która rozpoczęła oficjalnie realizowanie w naszym mieście rządowego programu „Za życiem”. Niestety, wiele osób błędnie zinterpretowało nasze działanie, przypisując nam postawy i intencje, których nie mieliśmy. Nie zgadzamy się na to. Nie chcemy się wdawać w polemikę z reakcjami osób, które nie rozumieją idei programu. Idei, którą nie jest „antyaborcyjna propaganda”, jaką nam zarzucono, ale niesienie pomocy rodzinom borykającym się z niepełnosprawnością dziecka.

Jak ta pomoc będzie wyglądać? Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna będzie pełnić funkcję wiodącego ośrodka koordynacyjno-rehabilitacyjno-opiekuńczego w naszym mieście, do którego głównych zadań zależeć będzie:
- udzielanie rodzicom specjalistycznej informacji dotyczącej problemów rozwojowych dziecka,
- wskazywanie właściwych dla dziecka i jego rodziny form kompleksowej, specjalistycznej pomocy, w szczególności rehabilitacyjnej, terapeutycznej, fizjoterapeutycznej,
psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej,
- koordynowanie korzystania z usług specjalistów dostępnych na obszarze powiatu, w tym:
- zbieranie i upowszechnianie informacji o usługach i świadczących je specjalistach, prowadzenie akcji informacyjnych,
- monitorowanie działań związanych z udzielaniem pomocy dzieciom i ich rodzinom ​
- zapewnienie konsultacji medycznej np. neurologicznej.

Przed nami wiele pracy, dlatego nie chcemy się dłużej skupiać na niezrozumiałej dla nas krytyce, ale wszystkie siły zjednoczyć dla promocji dobra.


REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×