Miasto planuje przebudowę i remont stadionu. Przeczytaj, co się zmieni!
Budowa Orlika Lekkoatletycznego w Ostrołęce polegać będzie na modernizacji istniejącego już 40 lat stadionu piłkarskiego wraz z urządzeniami do lekkiej atletyki.
Przebudowa przewiduje powstanie bieżni o nawierzchni taranowej - 8 torów na prostej i 6 torów wokół boiska a także rzutni kulą, dyskiem, oszczepem i młotem. W ramach modernizacji obiektu przewidziane są także skocznie w dal, wzwyż i o tyczce. Zostaną wybudowane trybuny na 4 tys. miejsc, a cały obiekt zostanie oświetlony. Istniejąca budka spikera również zostanie wyremontowana.
Czytaj więcej TU!
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu wraz z wizualizacją oraz opracowanie wielobranżowej dokumentacji budowlano - wykonawczej na przebudowę i
remont istniejącego stadionu piłkarskiego wraz z urządzeniami do lekkoatletyki Miejskiego
Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Witosa 1 w Ostrołęce. Koncepcja powinna zawierać propozycję lokalizacji:
a) hali widowiskowo - sportowej mieszczącej ok. 3000 osób
b) kortów tenisowych
c) hali tenisowej na dwa kortu wraz z bieżnią tartanową
d) budowę w sąsiedztwie boiska ze sztuczną nawierzchnią boiska treningowego z trawą naturalną
e) zachowanie otwartego terenu z doprowadzonym ciągiem pieszo - jezdnym na potrzeby
dużych miejskich imprez plenerowych
Przy boisku powstanie także niezbędne zaplecze, z szatniami i pomieszczeniami na sprzęt. Na takim obiekcie będzie można nie tylko trenować, ale nawet rozgrywać mistrzostwa w niektórych konkurencjach.
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 |
30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 |



1
2
19
20