zdjecie 2017
zdjecie 2017
zdjecie 2017
2020-09-09T13:55:25+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Miasto przejmie teren po starym szpitalu. W planach wyburzenie budynku

REKLAMA
REKLAMA
4
6
12

Radni podczas wtorkowej sesji nadzwyczajnej podjęli decyzję w sprawie nabycia nieruchomości w drodze darowizny. Chodzi o teren starego szpitala przy ulicy Sienkiewicza. Jak się okazuje, w planach jest wyburzenie budynku, w którym kiedyś mieścił się szpital.

Radny Henryk Gut zadał pytanie: Jak zamierzamy środki pozyskać na zagospodarowanie szpitala, jako głównego budynku. To na pewno wielki koszt. Czy ma Pan prezydent jakieś plany?

W odpowiedzi prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik przyznał, że w planach jest wyburzenie budynku po starym szpitalu, a na tym terenie ma stanąć nowy kompleks leczniczy. 

Mamy już ułożony plan działania. Budynek, który dawniej służył jako oddział gruźliczy, w pierwszej kolejności zostanie rozebrany. Na terenie trzech działek jesteśmy  w stanie wybudować nowy zakład opiekuńczo-leczniczy, który pomieści te osoby, które aktualnie przebywają w starym szpitalu, a będzie jednocześnie dysponował większą liczbą łóżek, zakładamy, że około 70-80 łóżek tam powinno się znaleźć. W momencie, gdy uda nam się te zadanie zrealizować, rozpoczniemy działania dalsze. W dalszej kolejności będziemy dążyli do wyburzenia istniejących budynków, bo koszty adaptacji są astronomiczne, tego się nie da zrobić. Pozytywne sygnały płyną ze strony Mazowsza. Bardzo duże kwoty będą przeznaczone na rewitalizację różnego rodzaju terenów i też z tego powodu czekamy z pewnymi propozycjami dotyczącymi chociażby przedszkola w miejscu po byłej komendzie. Koszty związane z rozbiórką tego typu budynków mogą zostać uwzględnione w potencjalnych wnioskach. Gdyby udało nam się tutaj w odpowiednim programie zdobyć pieniądze, to rozbiórka tego budynku powinna być refinansowana. Nie chciałbym zdradzać planów, co dalej, ale wielokrotnie mówiliśmy, że ten zakład opiekuńczo-leczniczy będzie częścią większego kompleksu, który będzie zajmował się różnego rodzaju świadczeniami leczniczymi. Gdyby udało się zbudować ten zakład i uporządkować teren w ciągu trzech lat, to taki duży krok naprzód. Nie ukrywam, że zakład opiekuńczo-leczniczy udałoby nam się w przeciągu roku zaprojektować, w przyszłym roku chcielibyśmy przystąpić do jego budowy, najpóźniej w 2022 oddać go i przeprowadzić istniejący zakład w nowe miejsce. Wtedy w końcówce 2022 roku chcielibyśmy przystąpić do rozbiórki istniejącego terenu szpitala. Pytanie, czy do tego czasu będą uruchomione nabory z nowej perspektywy

- mówił prezydent Ostrołęki.

Koszty rozbiórki szpitala będą bardzo duże (...) Trzeba będzie to zrobić metodą tracycyjną, a nie żadnymi materiałami wybuchowymi, bo ten zakład, który przeniesiemy będzie w bezpośrednim sąsiedztwie funkcjonował

- dodał.

Uchwała rady miasta w sprawie nabycia nieruchomości w drodze darowizny została podjęta 18 głosami za, przy 3 głosach wstrzymujących się.

REKLAMA
zdjecie 2017
Więcej o: szpital, Ostrołęka

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×