zdjecie 4930
zdjecie 4930
2019-07-05T14:19:07+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Miejsca wakacyjnego wypoczynku pod nadzorem policji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
0
0

W okresie wakacyjnym funkcjonariusze ostrołęckiej policji nie próżnują. Do ich zadań należy m.in. specjalny nadzór nad miejscami grupowego wypoczynku dzieci i młodzieży. W tym celu KMP w Ostrołęce nawiązuje współpracę z innymi służbami oraz organizatorami wszelkiego rodzaju kolonii i obozów.

Nawiązanie współpracy z kierownikami obozów harcerskich, ustalenie sposobów łączności, miejsc zbiórki i dróg ewakuacyjnych, to tylko niektóre zadania jakie realizowali policjanci z zespołu do spraw nieletnich ostrołęckiej komendy z przedstawicielami Państwowej Stacji Sanitarnej w Ostrołęce. Wspólne działania służb mają zapewnić bezpieczeństwo podczas trwania letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” obóz harcerski w Wachu zgromadził kilkadziesiąt osób, nie mogło więc zabraknąć tam ostrołęckich policjantów.

Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników obozu policjanci wspólnie z przedstawicielami Państwowej Stacji Sanitarnej w Ostrołęce przeprowadzili z nimi działania profilaktyczne.

- Oprócz prelekcji na temat bezpiecznych wakacji, mundurowi instruowali uczestników obozu jak zachować się w sytuacjach kryzysowych, takich jak drastyczne pogorszenie warunków pogodowych, wichury, burze czy pożar. Każdy zuch wie jak należy w takiej sytuacji reagować, komu zgłaszać zagrożenie i gdzie się schronić – mówi aspirant Tomasz Żerański, rzecznik prasowy KMP w Ostrołęce.

Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość zapoznania się ze sprzętem policyjnym będącym na wyposażeniu ostrołęckich funkcjonariuszy. Podczas pogadanki o bezpieczeństwie nad wodą dzieci otrzymały ulotki ”Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” a najmłodsi naklejki z numerami alarmowymi.

Ponadto funkcjonariusze sprawdzili drożności dróg dojazdowych do ośrodka, dróg ewakuacyjnych, zabezpieczenia miejsc noclegowych i innych miejsc, w których przebywają uczestnicy obozów. Ustalone zostały zasady wymiany informacji i ostrzegania o zagrożeniach, oraz sposoby kontaktowania się ośrodka ze służbami.

- Bezpieczeństwo najmłodszych podczas letniego wypoczynku jest dla nas priorytetem, dlatego tego typu spotkania będą kontynuowane – mówi asp. Żerański.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×