eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Miejscy radni jednogłośni w sprawie Bajkowej Krainy [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5616
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 5616

Jednogłośnie za, przy braku głosów przeciwnych i wstrzymujących ostrołęccy radni zdecydowali o nadaniu Przedszkolu Miejskiemu nr 9 imienia „Bajkowa Kraina”.

Podczas dzisiejszej XVIII sesji Rady Miasta pozytywnie przegłosowany został projekt uchwały w sprawie nadania imienia miejskiej „dziewiątce”. Przy pełnej aprobacie radnych przedszkole funkcjonujące w budynku Szkoły Podstawowej nr 10 na osiedlu Centrum nazwane zostało „Bajkową Krainą”. O nazwę taką wnioskowała do prezydenta miasta dyrekcja placówki.

Motywacją do nadania nazwy Przedszkolu Miejskiemu nr 9 w Ostrołęce jest zbliżający się jubileusz 35-lecia funkcjonowania przedszkola. Wyboru nazwy „Bajkowa Kraina” dokonano w drodze konkursu ogłoszonego wśród przedszkolaków i pracowników przedszkola oraz spośród propozycji rodziców.

„Bajki mają niecodzienny wpływ na rozwój dzieci w wieku przedszkolnym. Pomagają im zrozumieć otaczający je świat i wzmacniają wiarę we własne siły. W bajkach zazwyczaj dobro zwycięża zło, a mały i słaby wygrywa z silnym i potężnym, co daje dzieciom nadzieję i napawa optymizmem. Czytanie bajek ma szczególne znaczenie dla dziecka. Poszerza słownictwo, uczy prawidłowego formułowania myśli w wyrazy i zdania zgodne z zasadami gramatyki, uczy słuchać, rozwija wyobraźnię, dostarcza nowych informacji o świecie.

W zależności od rodzaju bajki dziecko poznaje różne wzorce osobowe, sposoby postępowania. Dzięki czytaniu dzieci szybciej przyswajają pojęcia takie jak: miłość, przyjaźń i mogą zrozumieć znaczenie słowa współczucie, które w książkach są zarysowane konkretnymi sytuacjami. Dzięki codziennemu czytaniu bajek dziecko rozwija język, który stanowi podstawę do myślenia, w tym również myślenia matematycznego.

Bajki mogą również służyć jako narzędzie terapeutyczne. Pozwalają zrozumieć istotę problemu dziecka w sposób subtelny, zwłaszcza, że maluchy często utożsamiają się z bohaterami. Bajka może pomóc dziecku w radzeniu sobie w sytuacjach trudnych nie tylko w przedszkolu, ale również w życiu czy później w szkole.” - czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×