zdjecie 2617
zdjecie 2617
2018-08-09T19:45:14+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Miejska aplikacja mobilna. Czy jest na to szansa w Ostrołęce?

REKLAMA
fot. https://www.facebook.com/BezpartyjneMiasto/
REKLAMA
6
4
11

Miejska aplikacja mobilna - to pomysł Jakuba Frydryka, lidera ruchu Bezpartyjne Miasto. W swoim wpisie na Facebooku wymienia on zalety aplikacji, wskazując, że to rozwiązanie przyjęło się w wielu innych miastach. Czy Ostrołękę stać na taką cyfryzację?

- Żyjemy w XXI wieku, czyli w dobie urządzeń elektronicznych. Miejska aplikacja mobilna zdecydowanie ułatwiłaby życie mieszkańcom, którzy obecnie szukają ważnych informacji na stronach internetowych, co zabiera sporo czasu. Mogliby oni w szybki sposób sprawdzić najpotrzebniejsze wiadomości - wyjaśnia Jakub Frydryk, lider ruchu Bezpartyjne Miasto. - Podobne aplikacje powstały już w wielu miastach w Polsce i spełniają swoją rolę. To krok ku nowoczesności, a wszystkim nam powinno zależeć, by Ostrołęka była miastem nowoczesnym.

Jako przykład tego, co mogłoby się znaleźć w tej aplikacji, Frydryk podaje rozkład jazdy MZK, harmonogram wywozu odpadów czy kalendarz wydarzeń. Istnieje też opcja, by mieszkańcy przez aplikację mogli zgłaszać swoje problemy do władz miasta, co skróciłoby oczekiwanie na ich rozwiązanie.

Okazuje się, że w Polsce miejskie aplikacje mobilne nie są nowością. Mają one zastosowanie w większych miastach (np. Szczecinie, Gdańsku, Krakowie, Wrocławiu), ale i tych mniejszych, takich jak Rybnik, Dzierżoniów, Namysłów czy Przemyśl. Jeżeli aplikacja jest dobrze wykonana, to jest pomocnym narzędziem.

Czy takie rozwiązanie jest możliwe do wprowadzenia w Ostrołęce? - Z pewnością tak, potrzeba tylko chęci władz samorządowych. Wdrożenie takiej aplikacji nie byłoby mocno kosztowne, w porównaniu do niektórych inwestycji, a komfort mieszkańców korzystających z urządzeń elektronicznych byłby zdecydowanie wyższy - podkreśla lider ruchu Bezpartyjne Miasto.

Jak nasi czytelnicy zapatrują się na ten pomysł? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

REKLAMA
fot. https://www.facebook.com/BezpartyjneMiasto/
fot. https://www.facebook.com/BezpartyjneMiasto/
fot. https://www.facebook.com/BezpartyjneMiasto/
fot. https://www.facebook.com/BezpartyjneMiasto/

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~martin, 19:57 09-08-2018,   34%
Bardzo dobry pomysł. Jednak żeby działało to dobrze i sprawnie musi być dobrze wykonane i przemyślane. Ostrołęka jako miasto handlowe powinna dodać wszystkie sklepy i godziny ich otwarcia np :D jeśli powstaną kiedyś rowery miejskie, też można zintegrować tą aplikację. Fajną opcją były by aktualności, przede wszystkim o prowadzonych robotach drogowych czy objazdach.
odpowiedz   •   oceń :  
~Krzysztof z Malezji, 20:03 09-08-2018,   19%
Pomysł fajny, ważne aby to dobrze zrealizować. Grunt to znaleźć dobrego informatyka, by aplikacja była naprawdę interaktywna. Niestety obecne władze raczej się za to nie wezmą, a szkoda.
odpowiedz   •   oceń :  
~tatar, 21:10 09-08-2018,   23%
najprościej będzie z mostami, jest jeden miejski działający
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:20 09-08-2018,   47%
WSTYD I KOLESIOWIE E OSTROŁĘCCY. jak tak można promować tylko jedną słuszną opcję kolesiową. to ze koledzy robia z frydryka powaznego kandydata to smiech na sali, chlopaki redaktorzy przestancie sie osmieszac i nazywac obiektywnymi a potem wstawiac razem na fesbook zdjecia, obiektywne media hahaha ale pranie mózg nie dam sobie robic opuszczam portal
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:27 09-08-2018,   30%
Fajno tylko czy oprócz Frydryka i Kotowskiego ktoś przejawia jakaś aktywność polityczna. Kotowski chwali się dokonaniami rzadu, Kulik próbuje się nawrócić , tylko czekać aż do kościoła pójdzie a popielarz to nawet nie wiem czy żyje. Frydryka działa.ia pomysły za co go cenię
odpowiedz   •   oceń :  
~Hgw, 00:14 10-08-2018,   30%
Głąbie kapuściany...
Po 1, eostrołęka z tego co wiem jest prywatnym portalem. Nie trudno znaleźć to w necie. Więc w czym problem? Mogą sobie zdecydować kogo promują, np tego który więcej zapłaci. Albo tego, który jest ich kumplem. Albo tego, który im się bardziej podoba. Albo raz tego, raz tego.
Po 2, na prywatny facebook można sobie wstawiać co się chce.
Po 3, czy chcesz czy nie, to Jakub autentycznie coś robi. Spotyka się z ludźmi, rozmawia. A reszta hołoty potrafi tylko pluć w internecie na czele z wiadomym portalem ewidentnie wspierającym entliczka pentliczka spacerowicza i ich ewentualny komitet który jeżeli powstanie to będzie przystawką Platformy Obywatelskiej.
Po 4, zobacz jak TVP ordynarnie manipuluje. To jest propaganda dopiero. I to telewizja publiczna która powinna być obiektywna. A obiektywizm nie wyraza się w pogladach ale nie w wypuszczaniu fake newsów. U nas totalnym manipulatorem jest portal mój-maciej.pl. Orientalna redakcja puszcza ostatnio takie fejki że aż brzuch boli ze śmiechu.

Sam decydujesz co czytasz. Chcesz o Kotowskim bzdury to wejdź na strone ratusza, proate
odpowiedz   •   oceń :  
~Da radę, 22:32 09-08-2018,   37%
Wydział Informatyki - 6 etatów w urzędzie miasta.
Tak prężna ekipa powinna sobie z tym spokojnie poradzić o ile etaty obsadzone przez osoby kompetentne.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:30 10-08-2018,   100%
@~Da radę Nie mylcie informatyka z programista. To powazny blad zwyklego laika komputerowego
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:46 09-08-2018,   12%
5 za pomysł, liczę na wykonanie
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja, 07:51 10-08-2018,   86%
Pomysł jest ok tylko ze to w żaden sposob nie rozwiazuje problemow mieszkancow miasta i okolic ktorzy codziennie tutaj przyjeżdżają. Kolejny temat zastepczy ktory nic nie wnosi
odpowiedz   •   oceń :  
~Jura, 09:12 10-08-2018,   100%
Aplikacje na smartfony dotyczące transportu,linii komunikacyjnych już dawno maja w mzk.Redaktorzyki sami nie wiedza co w ich mieście funkcjonuje od dawna i ma się dobrze
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
×