zdjecie 3243
zdjecie 3243
2019-02-06T16:31:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Miejskie rowery już wiosną

REKLAMA
REKLAMA
11
2
48

Jeszcze w tym roku ostrołęczanie będą mogli jeździć na nowoczesnych miejskich rowerach. Umowę w tej sprawie podpisał dziś prezydent Łukasz Kulik.

W przetargu najkorzystniejszą ofertę przedstawiło konsorcjum Orange Polska S.A. i ROOVEE S.A., które posiada nowoczesne rowery 4 generacji. Wyposażone są one m.in. w komputer pokładowy, czujnik ruchu oraz automatyczną blokadę koła.
 
Ponadto firma wykona także niezbędne prace budowlane związane z montażem sprzętu. Zamówienie opiewa na kwotę ponad 500 tys. złotych.
 
Zadanie zostanie wykonane w ramach projektu "Ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza poprzez zrównoważony rozwój mobilności miejskiej na terenie Ostrołęki".
 
Zakres zadania realizowanego w ramach projektu obejmuje zakup, dostawę i montaż 6 wypożyczalni rowerowych, które znajdować się będą przy ulicach: Batalionu Czwartaków, alei Jana Pawła II (w rejonie szpitala), Witosa (rejon aquaparku i stadionu), Fieldorfa Nila (okolice tzw „pałacyku”), Obozowa (rejon stacji paliw i restauracji McDonald) oraz Traugutta (rejon hali sportowej).

Łącznie w wypożyczalniach do dyspozycji mieszkańców będzie 35 rowerów. Każdy z nich ma być charakterystyczny, odporny na zniszczenie, z ograniczoną ilością elementów regulowanych i łatwo demontowalnych. Rower będzie wyposażony w koła o średnicy 26-28 cali, ramę o dużej wytrzymałości, jednobelkową, unisex (z niskim przekrokiem). Jednoślad musi także posiadać wymagany przepisami ruchu drogowego osprzęt – hamulce, oświetlenie, dzwonek.

Wypożyczalnie będą funkcjonować w okresie od marca do listopada. Korzystać z nich będzie można na podstawie identyfikatora uzyskanego przy rejestracji poprzez system informatyczny zarządzający całością. Identyfikacja odbywać się będzie za pomocą smartfona, aplikacji mobilnej lub przez terminal dostępny na każdej ze stacji.

Ponadto w ramach przetargu przewidziano zakup sześciu stacji napraw rowerów wyposażonych w niezbędne narzędzia. Znajdą się one na ulicach: Obozowej, Batalionu Czwartaków, Traugutta (przy wypożyczalni rowerów), Witosa (okolice myjni samochodowej), Bogusławskiego (dworzec PKS) i Żeromskiego (dworzec PKP).

Ratusz zamawia także 225 stojaków na rowery, które znajdować się będą przed budynkami urzędów, szkół i obiektów użyteczności publicznej.

Dodatkowym udogodnieniem dla rowerzystów będzie montaż specjalnych podpór rowerowych na 6 skrzyżowaniach na terenie miasta (ul. Traugutta, Witosa, Sikorskiego, Pędzicha, Kołobrzeska, Jasna)

Ostrołęcki system wypożyczalni rowerów ruszyć ma najpóźniej z początkiem kwietnia bieżącego roku. Wyłoniony w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie miał czas na realizację zadania do 29 marca 2019 roku.
 
 
REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×